Listy regionů
12Zář/140

V Centru sociálních služeb města Letovice proběhl 2. ročník turnaje v kuželkách

Ve čtvrtek 4. 9. 2014 jsme v Centru sociálních služeb města Letovice uspořádali za finanční podpory Asociace poskytovatelů sociálních služeb a města Letovice II. ročník turnaje v kuželkách. Letos se ho účastnil tým z Domova pro seniory z Překlášteří, z Boskovic, nechyběl ani tým z Domova pro seniory Brno – Podpěrova a obhájci loňského vítězství – senioři z Brna – Okružní. Šestici soutěžních týmů doplnilo družstvo uživatelů z místního Domova a také senioři z Domu s pečovatelskou službou.

Přivítání a zahájení turnaje se ujal pan ředitel Ing. Ivo Kubín a poté se slova chopil také starosta Letovic, pan Vladimír Stejskal, aby i on hráče pozdravil a popřál jim do soutěže hodně zdaru. Poté se všechna družstva rozešla k jednotlivým stanovištím – soutěžící si postupně zahráli ruské kuželky, stolní kuželky a finskou kolíkovou hru mölkky, jejíž pravidla jsme si přizpůsobili s ohledem na celkový charakter turnaje. Po přestávce, během které proběhlo občerstvení a pro zájemce prohlídka našeho Domova, následovalo druhé kolo turnaje.

Soutěžící už věděli, co je čeká, hráli takticky a body se jen hrnuly. Kolem poledne všichni společně poobědvali v jídelně a netrpělivě očekávali vyhlášení výsledků. A pak se dočkali – oceněni byli nejprve ti, kteří sice nedosáhli „na bednu“, ale za svoje výkony si jistě zasloužili pochvalu – obdrželi pamětní list, pohár a dárkové balíčky. Medailové pozice pak byly následující – na 3. místě se s počtem bodů 216 umístil tým z Domova pro seniory Předklášteří, 2. místo získalo družstvo Pečovatelské služby Letovice s 251 body a 1. místo obhájili s celkovým počtem bodů 262 loňští vítězové – uživatelé z Domova pro seniory Brno – Okružní. Vítězným družstvům byly kromě medailí předány poháry, diplomy a bohaté dárkové balíčky.

Mölkky

Navíc jsme letos zavedli novou tradici „putovní kuželky“, která bude rok vystavena v Domově vítězného družstva. A aby těch novinek nebylo málo, ocenili jsme v závěru i nejstaršího hráče turnaje, který se narodil v roce 1919. Tento věk by mu ale určitě nikdo nehádal, protože pán vypadá skvěle, je velmi vitální a svému týmu byl platným hráčem. Celou akci jsme potom završili společným focením v zahradě a poté se všichni rozjeli zpět do svých domovů. Věříme, že se u nás všem líbilo, užili si příjemný den a příští rok se k nám zase rádi vrátí.

Ruské kuželky

Stolní kuželky

Vítězové turnaje

za zaměstnance CSSML

Mgr.Andrea Knödl

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky