Listy regionů
17Zář/140

Vernisáž Tři oříšky 14. 9. 2014

Do boskovického Kafé Za rohem v samém srdci židovského města směřovali 14. září především mladí lidé. Nejen za dobrým nedělním občerstvením a podvečerní siestou, tentokrát měli možnost potěšit zrakový smysl několika půvabnými fotografiemi mladého brněnského autora Josefa Kubíčka.

Vernisáž výstavy s poetickým názvem Tři oříšky zahájil sám autor vystavených snímků: „Jsem potěšen velkou návštěvou, nápad vznikl kdysi zde, když jsem se tu stavil na kafe. Slovo dalo slovo a právě ukončenou výstavu z Prahy jsem přemístil sem. Nejedná se o jednotný soubor. Některé snímky vznikly bez přípravy, jiné na dané téma. Totéž je u portrétů. Negativy jsou skenované a pak tištěné na velký formát. Zvětšování starou chemickou cestou je dnes komplikované. Práce na analogový film je taková opravdovější, více se soustředím na téma. Proto se stále i v době digitálu držím starší technologie,“ pokračoval autor. „A proč Tři oříšky? Snímky vyjadřují symbol pohádky a vznikly většinou tím, že mě cvrnkly do nosu. S výběrem mi hodně pomohl malíř David Minařík,“ zakončil své povídání Josef Kubíček.

Autor vystavených fotografií mi pak upřesnil: „Práce s digitálem se mi zdá povrchnější. Červeně laděný portrét je středoformát na barevný film. Odráží skutečnou scénu, není to upravované v počítači. Ohnivý nádech je docílen červenými světly, což byl záměr. Snímek černocha a malého chlapce u stolu je pořízený v Brně. Trvalo dlouho, než jsem našel tu pravou dospělou osobu. To se povedlo až ve Vídni,“ pokračoval Josef Kubíček. „Skoky do vody dvou gymnastek matky a dcery připraven dopředu nebyl. Fotografuji asi pět let, začal jsem s tím při studiích průmyslového designu na vysoké škole. Snímek Ježíše u linky na plnění lahví je parafrází. Pokud někde žije, mění vodu na víno. Ústřední postavou je bývalý spolužák s dlouhými vlasy. S výstavou bych chtěl cestovat po republice, pak mám v plánu Paříž a na jaře bych chtěl odjet někam do divočiny,“ doplnil mladý nadějný umělecký fotograf Josef Kubíček.

Vernisáže byla přítomna též místostarostka města Ing. Jaromíra Vítková s manželem.

Výstava fotografií Josefa Kubíčka pod názvem Tři oříšky potrvá v Kafé Za Rohem do 11. října 2014.

Luboš Sušil

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky