Zrekonstruovaná knihovna ve Lhotě Rapotině byla slavnostně otevřena

V pátek 19.9.2014 byla ve Lhotě Rapotině slavnostně otevřena zrekonstruovaná knihovna. Výpůjční fond pro více než 60 aktivních registrovaných čtenářů přesahuje 2.800 knih, přičemž je navázána velmi úzká spolupráce s knihovnou v Boskovicích. Knihovna využívá on-line katalog Clavius REKS, který čtenářům nabízí možnost rezervace knižního titulu. Knihovna je vybavena třemi počítači, z nichž na dvou je veřejně přístupný internet. K dispozici je i multifunkční zařízení, které čtenářům umožňuje tisk, resp. skenování.

Právě dokončená rekonstrukce probíhala zejména  v období prázdnin. Byla provedena nová malba i výměna podlahové krytiny. Komplexní obměnou prošel nábytek, který byl zhotoven na míru firmou AZ – NÁBYTEK. Posledním střípkem do více než zdařilé mozaiky jsou bez pochyb nové židle, které laděním odpovídají interiéru.

„Celý projekt byl financován výhradně z obecních zdrojů a finální částka se blíží hodnotě 150 tis. Kč. Domnívám se, že se jedná o mimořádně účelně vynaložené prostředky, protože knihovnu považuji za jeden ze základních kamenů možnosti vzdělávání se i rozšiřování si obzorů pro celé spektrum obyvatel Lhoty Rapotiny“, řekl starosta obce Michal Sedlák.

P1040239

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *