Listy regionů
22Říj/140

Basketbalistky Blanska doma neuspěly proti Šlapanicím

V sobotu 18.10. se utkaly v basketbalovém dvojzápase družstva BK Blanska a Valosunu Šlapanic v soutěži OP2 ženy. Utkání se hrála v Blansku a domácí hráčky doufaly v premiérové vítězství v soutěži. Toho se však nedočkaly.

Soupeř přijel posílen o zkušenou pivotku Rubanovou, která běžně nastupuje ve vyšších soutěžích, a té se dařilo prosazovat pod oběma koši, kdy především dobrou obranou vymazala domácí pivotky. V útoku se Šlapanicím dařila střelba ze všech pozic, naopak Blansko se na každý koš velmi nadřelo a nedařilo se proměňovat volné střely. Trápení bylo nejvýraznější hlavně pod košem, kde se nedařilo skórovat ani z jednoduchých pozic.

Blansko však v nové soutěži zatím sbírá zkušenosti a ukázalo, že se stále zlepšuje, což je dobré pro další průběh soutěže. Hlavně druhý zápas ukázal světlé momenty, kdy blanenské hráčky většinu zápasu hrály vyrovnaně a trápily svého soupeře, který však přesnou střelbou z dálky udržel rozhodující náskok. Dobrý výkon předvedla nová posila Blanska Dominika Kohútová, která se k basketbalu vrátila po roční pauze. Výborný výkon, především ve druhém zápase, předvedla také nejmladší hráčka Tereza Zouharová, která ukazuje velký potenciál a v budoucnosti se může stát klíčovou hráčkou týmu.

BK Blansko se pokusí o první výhru 1. listopadu na palubovce Sokolu Lanžhot.

1.zápas

BK Blansko x Valosun Sokol Šlapanice – 50:70

střelkyně Blanska: Sedláková 10b.; Kohútová a Formánková Z. 8; Slugeňová 6; Mrázková, Zouharová a Formánková K. 4; Čermáková, Šmerdová K. a Šmerdová J. 2

2. zápas

BK Blansko x Valosun Sokol Šlapanice – 64:73

střelkyně Blanska: Kohútová 15b.; Zouharová 14; Sedláková 12; Čermáková 5; Slugeňová, Riznerová, Mrázková a Šmerdová J. 4; Šmerdová K. 2

Text: Bc. Lukáš Buřt

Foto: p. Hlavoň

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky