Literárně-historické exkurze studentů Gymnázia Boskovice

V září a říjnu se uskutečnily literárně-historické exkurze, které pro studenty připravuje humanitní komise gymnázia. 

První ročníky letos navštívily Náměšť nad Oslavou, kde si prohlédly renesanční známek, jeho sbírku gobelínů, obrazů a nábytku. Exkurze pokračovala návštěvou Památníku Bible kralické v Kralicích nad Oslavou. Zde se studenti dozvěděli informace o historii tajné bratrské tiskárny, o okolnostech vzniku Bible kralické a na vlastní oči viděli, jakým způsobem se kdysi tisklo.

Studenti druhých ročníků se vydali do Litomyšle, kde je čekala prohlídka nádherného renesančního zámku s barokním divadlem, rodného domu Bedřicha Smetany, Portmonea Josefa Váchala a také neméně zajímavá prohlídka historického centra města. Díky skvělému výkladu průvodkyně si studenti připomněli jména všech významných literárních osobností, které v tomto půvabném městě žily.

Studenty třetího ročníku přivítala historická metropole Moravy Olomouc. V ní měli možnost absolvovat komentovanou prohlídku nejrozsáhlejšího rezidenčního objektu v historickém jádru Olomouce – Arcibiskupského paláce. Následovala prohlídka novogotické katedrály svatého Václava a všech dalších významných památek v centru hanácké metropole.

Čtvrté ročníky se už tradičně vypravily do Prahy, na exkurzi třídenní. Jejím cílem bylo hlubší seznámení s těmi nejvýznamnějšími památkami. Studenti si navzájem formou referátů představili Královskou cestu, s průvodcem se vydali na prohlídku Národního divadla, navštívili Muzeum Karla Zemana, Petřín, Vyšehrad. Vyvrcholením pak byla divadelní představení v Divadle Na zábradlí Velvet Havel a Zlatá šedesátá. 

Ivet Juřeková

Příspěvek byl publikován v rubrice Boskovice se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *