Listy regionů
13Říj/140

Před blanenskými basketbalistkami stojí nová výzva

Hráčky basketbalového klubu BK Blansko v loňské sezóně ovládly soutěž Oblastního Přeboru (OP) v kategorii U17, letos je však čeká náročná zkouška. Zvládnou obstát v spojené soutěži juniorek a žen?

Po úspěchu v sezóně 2013/2014 stál klub před rozhodnutím jak naložit s následující sezónou, protože řada hráček by již nemohla nastupovat v kategorii U17. Trenéři Lukáš Buřt a Pavel Zouhar se nakonec rozhodli zachovat družstvo ve stejné sestavě a nedělit je do dvou soutěží. Blansko tak bude nastupovat v soutěži OP2 ženy a věkovým průměrem bude jednoznačně nejmladším družstvem v soutěži.

Cílem trenérů je, aby se hráčky seznámily s jiným pojetím hry v „dospěláckém“ basketbalu a získaly co nejvíce zkušeností pro další roky v soutěži. Pomoci svým mladším spoluhráčkám se vrátily i některé bývalé hráčky, mezi nimi i Michaela Maňoušková, která loni u týmu působila jako trenérka.

Jak náročná bude soutěž pro blanenské hráčky, naznačil již první dvojzápas se silným Uherským Brodem, kterému se loni v této soutěži podařilo zvítězit. Blansko v obou utkáních podlehlo poměrně vysokým rozdílem, v prvním o 59b a v druhém o 22b. Druhý zápas však ukázal, že i se silným soupeřem se dá hrát po většinu zápasu vyrovnaně. Rozhodující byl výpadek blanenských hráček ve druhé čtvrtině, kdy se soupeři podařilo během tří minut odskočit o 14 bodů.

Hráčky však první neúspěch neodradil a věří, že v příštích zápasech by mohly svoje soupeře více potrápit a doufají i v brzké premiérové vítězství v soutěži. Pokusit se o to mohou již v sobotu 18.10., proti týmu Valosun Sokol Šlapanice. Utkání se hrají na sportovní hale Údolní 10, Blansko od 9:00 a od 11:00. Přijděte se podívat a podpořit blanenské hráčky.

Basketbalový klub Blansko

http:// www .bkblansko.cz/

Text: Bc. Lukáš Buřt

Foto: p. Hlavoň

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky