Listy regionů
8Říj/140

Týden knihoven v Boskovicích

Týden knihoven je celostátní akce probíhající v týdnu 6. až 9. října, letos již po osmnácté. I v Boskovicích se čtenáři mohou těšit na řadu akcí.

Ředitelka Muzea Boskovicka Mgr. Dagmar Hamalová si pozvala k rozhovoru vedoucí zdejší knihovny Miroslavu Jurdičovou: „Do Týdne knihoven se zapojujeme čtrnáctým rokem. Jako tradičně jsme připravili amnestii upomínek, přihlašování čtenářů zdarma, rozšířili jsme burzu vyřazených knih. Již dnes v úterý 7. října proběhne u nás velmi zajímavá beseda s brněnským spisovatelem detektivek a historických románů Stanislavem Češkou. Začátek v 17. hodin. Setkání má lákavé téma – Vyprávění nejen o Velké Moravě. Další akcí je zdravé odpoledne s nutriční poradkyní paní Blahovou. Ta bude měřit zájemcům tělesný tuk. I dětské oddělení nezůstane pozadu, celý týden pořádáme besedy pro školy. Knižní hrdina sympaťák je naše výtvarná soutěž pro děti. Jak již název napovídá, mohou ztvárnit svého nejoblíbenějšího knižního hrdinu a nejlepší práce budou odměněny. Po celý týden budeme též pouštět dětem audioknihy.“

Snimek024

Mgr. Dagmar Hamalová připomenula webové stránky knihovny http://www.knihovnaboskovice.cz/, kde jsou uvedeny veškeré podrobnosti k připravovaným akcím.

„Ještě bych chtěla upozornit na celotýdenní milou výstavku s netradičním názvem Padesát odstínů Babičky. Zapůjčili jsme sbírku knih paní Milady Smékalové z Cetkovic. Nejstarší vydání babičky je z roku 1895, nejvíce je zastoupený rok 1940. Prezentace je ojedinělá a doporučuji se přijít podívat,“ dodala závěrem vedoucí boskovické knihovny Miroslava Jurdičová.

Snimek021

Luboš Sušil

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky