Basketbalistky těsně prohrály v Lanžhotě

Stačil okamžik a mohlo být vše jinak. Blanenské basketbalistky družstva BK Blansko se utkaly v dvojzápase s družstvem Sokol Lanžhot a jen setiny vteřiny je dělily od šance na první úspěch sezóny v soutěži žen. Rozhodčí se však nakonec rozhodli neuznat blanenský koš, který padl se závěrečným klaksonem, a toto sporné rozhodnutí přineslo Blansku porážku 52:54.

Blansku chybělo několik zkušených hráček, mezi nimi i klíčová rozehrávačka a kapitánka týmu Zuzana Formánková. Přesto se Blansku i v oslabené sestavě podařilo v prvním zápase Lanžhot potrápit a jen díky nešťastné koncovce se nemohly radovat z první výhry.

Lanžhot využil prostředí domácí palubovky, ve které byly rozměry ještě podle starých pravidel, a s vysokou úspěšností proměňoval zpoza trojkové čáry, která je však v jiných halách již o půl metru dál. Domácí také měly k dispozici více hráček a mohly tak častěji střídat. To nakonec bylo klíčové pro druhý zápas, ve kterém již blanenské hráčky neměly síly vzdorovat odpočatějším soupeřkám, které je navíc ničily nesmírně přesnou střelbou, a podlehly Lanžhotu 89:49.

Dorostenky

Střelkyně BK Blansko:

1.zápas: Sedláková 12 bodů, Buřtová 9, Šmerdová J. 8, Zouharová 7, Šmerdová K. 6, Hlavoňová a Večeřová 4, Formánková K. 2

2.zápas: Zouharová 9, Formánková K. 8, Sedláková a Šmerdová K. 6, Buřtová, Hlavoňová a Večeřová 5, Riznerová 3, Šmerdová J. 2

více info o zápasech na www.bkblansko.cz

Text: Bc. Lukáš Buřt

Foto: p. Hlavoň

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *