Halloween na zámku v Boskovicích

Páteční podvečer. Pomalu se stmívalo. Boskovický empírový zámek nazývaný též Perla Moravy se oděl do svátečního hávu. Všude blikaly svíčky, občas vše působilo i strašidelně. Hned na nádvoří vítal příchozí kostlivec ve skutečné rakvi, zahradu hlídaly děsivé postavy. Též pořadatelé pobíhali oděni do různých hrůzostrašných masek.

Zámek Boskovice a Dům dětí a mládeže v Boskovicích společně pořádaly 31. října 2014 Halloween podle dávných legend. Od DDM vyšel průvod dětí ozářený stovkami lampiónů vstříc večernímu dobrodružství. Na zámku je čekalo poutavé vystoupení divadelní a šermířské skupiny Gonfanon, jejíž vznik se datuje do roku 1993 (termín označuje praporek na konci kopí rytíře, od něj vznikl název). Ti nejprve předvedli středověká bojová umění, pak všichni obdivovali jejich bezchybnou práci s ohněm.

A protože po cestě do strmého kopce všem vyhládlo, mohli si všichni opéct uzeniny na středověkých ohništích v kovových koších. Děti měly k zakoupení limonády, rodiče pivo.

Na chvíli se přišel podívat i hrabě Hugo Mensdorff-Pouilly a pohovořil s pořadateli.

Více zástupkyně pořadatele JUDr. Iva Jonášková: „Jednalo se o třetí ročník. Celou akci jsme připravili jen ve vlastní režii, vstupné se neplatilo, sponzory jsme neměli. Přišlo přes pětset dětí s doprovodem, celkem zahradu naplnila i díky příznivému počasí asi tisícovka lidí. Návštěvníků bylo opravdu nad očekávání, jen průvod přicházel asi tři čtvrtě hodiny. Nejlepší masky dostaly sladkou odměnu. Příští rok bychom chtěli program rozšířit o další aktivity v areálu zahrady a přidat více cen pro děti.“

Akci je třeba pochválit, vše se povedlo opravdu skvěle. Poděkujme pořadatelům ze zámku i DDM, vždyť jen nachystat všechny rekvizity stálo hodně vymýšlení a stráveného času.

Text a foto: Luboš Sušil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *