Listy regionů
19Lis/140

Lodní modeláři hodnotí své výsledky na soutěžích v roce 2014

Sezóna roku 2014 byla úspěšná pro modeláře, žáky organizované v našem klubu, pod záštitou DDM Blansko. Žáci se zúčastnili soutěží o putovní Moravský pohár krajského přeboru, ze kterého se postupuje na Mistrovství republiky žáků.

Moravský pohár je série pěti závodů, které pořádají přihlášené kluby na Moravě. Modeláři mohou závodit v sedmi kategoriích. Rozděleni jsou na žáky, juniory a seniory. Přijíždí obvykle 10 klubů s 80 účastníky.

Při takto bohaté účasti získali naši žáci tři putovní poháry:

1. místo kategorie F4-A Podrazil Jonáš (modely polomaket bez hodnocení stavby)

1. místo kategorie Eco mini standart Štégner Michal (rychlostní modely)

1. místo kategorie Eco mini expert Štégner Michal (rychlostní modely)

V Seriálu EX což je 5 závodů neřízených modelů o mistra republiky 2014.

V této kategorii za žáky obsadil 1. místo Jonáš Podrazil a stal se tak mistrem republiky.

Mistrovství republiky Lodních modelářů žáků 2014 uspořádal klub Maják Borovany. Přihlásilo se 45 mladých modelářů z osmi krajů. Za náš klub závodili dva žáci se svými trenéry.

Ti se nejlépe se připravili na jízdy rychlostních modelů Eco mini standart, na které se specializuje Michal Štégner. Získal 2. místo. Ještě lépe se mu vydařil závod v kategorii Mini eco expert, kde už to bylo místo 1. a také titul mistra republiky 2014. V této kategorii Michal obhájil 1. místo z roku 2013 a stal se tedy dvojnásobným mistrem republiky.

Pro závody Eco mini team se naši chlapci domluvili s Lubomírem Bočkem z Třeště a sestavili tým v následujícím obsazení: Štégner, Podrazil, Boček. Po dramatickém závodu ale přece jen naši získali 1. místo a tím titul mistrů republiky. Je třeba připomenout, že Michal Štégner a Lubomír Boček jsou v této kategorii dvojnásobnými mistry republiky a Jonáš Podrazil byl v roce 2013 v této kategorii třetí.

Další kategorie : Podrazil Jonáš EX-500 - 31. místo, EX-Ž - 3. místo, F4-A - 14.místo, F4-B - 2. místo, Mini eco standart - 6. místo, Mini eco expert - 4. místo.

Štégner Michal - F4-A 15 místo, Mini eco standart 2.místo,

Členové našeho klubu závodí většinou o putovní Moravský pohár ve skupinách Junioři a Senioři. Jejich umístění najdete na stránkách klubu klombk.sweb.cz nebo Moravského poháru www.moravskypohar.cz

Skupina dospělých - Senioři si zazávodí jen občas, protože při soutěžích mají většinou rozhodcovské , pořadatelské nebo trenérské povinnosti. Pomoc začátečníkům a mládeži je hlavní činností klubu a za to patří všem našim členům velké díky.

243

Miroslav Vičar

předseda klubu

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky