Nebojí se robotů

Střední průmyslová škola v Jedovnicích a programovatelní roboti je spojení, na které si veřejnost pomalu zvyká. Hlavně ta žákovská na základních školách blízkého okolí.

Od minulého školního roku totiž nabízí průmyslovka v rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání volnočasový kroužek Robotika a CNC hravě určený žákům základních škol i stávajícím studentům průmyslovky. Ano, právě hra a zábava jsou hlavní atributy této aktivity. Za nimi se ovšem skrývá odborná technická dovednost. Ona hra a zábava má své naukové jádro. Třicet robotických stavebnic Lego Mindstorms a Merkur Education umožňuje žákům sestavovat libovolného robota a naučit ho „poslouchat“. A to už je jiný level. Mnohdy se nikomu ani nechce odejít. A to pro ně průmyslovka připravila další vychytávky: robotickou ruku s dopravníkovým pásem, 3D tiskárny, pracoviště číslicové techniky i malé CNC frézky. Rozzářené oči mladých „ajťáků“, kteří promyšlenými příkazy rozpohybují svá monstra, jsou asi tou největší odměnou všem, kteří se o existenci a chod kroužku zasloužili.

Naše škola se tímto způsobem snaží najít cestu k budoucím programátorům, vývojářům, konstruktérům a možná i objevit technické talenty a vytáhnout je z pasivního přístupu k počítačům, které mnohým zaplňují veškerý volný čas. Nutno podotknout, že se nám to daří a díky zájmu žáků základních škol sdružení CIRSIA, funguje kroužek i v letošním roce. Dveře jsou otevřeny všem, kdo si chtějí „hrát“ a zároveň se i něco naučit. Takový je současný svět a jedovnická průmyslovka se na něj snaží reagovat.

Přijďte mezi nás a začněte v Jedovnicích studovat jeden z nabízených oborů: Strojírenství – výpočetní systémy CAD/CAM, kde se naučíte pracovat v prostředí Solid Works, dostanete prostor pro vlastní tvůrčí přístup a pod vedením zkušených pedagogů objevíte svět konstruktéra, programátora CNC strojů či technologa.

Informační technologie – elektronické počítačové systémy a informatika v administrativě – jsou obory plné automatizace a robotiky, ve kterých zjistíte, že počítače nejsou dobré jen ke hraní her, ale skrývají v sobě mnohem víc.

SPŠ Jedovnice nabízí pro školní rok 2015/2016 také tříletý učební obor Modelář a Slévač.

Na viděnou při dnech otevřených dveří!

Dny otevřených dveří:

4 .12. 2014 čtvrtek 11:00 – 17:30

6. 12. 2014 sobota 9:00 – 13:00

20.1.2015 úterý 11:00 – 17:30

24.1.2015 sobota 9:00 – 13:00

Mgr. Miloš Šebela

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *