Listy regionů
18Lis/140

Paralympionik Ivo Koblasa z Černé Hory (21): Na SPORT Life mu potvrdili, že vyhrál žebříček cyklistů světa 2014

Skvělá zpráva, nyní černá na bílém! Mezi 19 vítěznými sportovci na žebříčku světové paralympijské cyklistiky má český sport v poločasu mezi londýnskou Paralympiádou 2012 a budoucí v Rio de Janeiro 2016 celkem tři zástupce. Vítězi za cyklistickou sezónu se v různých kategoriích stali Jiří Bouška z Litomyšle (35 let, C4), Ivo Koblasa (C2) z Černé Hory a tricyklista Jiří Hindr z východočeských Hořic (T1).

Jedním ze sportovních vzorů Iva Koblasy je nejúspěšnější paralympijský reprezentant, 6násobný vítěz Paralympiád Jiří Ježek. Koblasa, bydlící v Černé Hoře, vedle Ježka – mistra světa šlapal premiérově už v Londýně 2012, a skončili tenkrát na velodromu čtvrtí. Podobně jako Ježek už Koblasa závodí jak se zdravotně hendikepovanými, tak se zdravými. A oba chtějí dojet i na Paralympiádu 2016 do brazilského Ria. Ježkovi bylo před pár dny 40, Koblasovi je 22.

„Mám za sebou moji zatím nejnáročnější závodnickou sezónu. Ale trenéři, pan Černohlávek i Lukáš Petr, mě uměli připravit i na vícero vrcholů,“ hodnotil Ivo rok minulý týden, při rehabilitační kůře v Lázních Lednice.

Letos v dubnu dojel Ivo Koblasa pro bronz na MS na velodromu v Mexiku. V září pro bronz v časovce a pro stříbro ve spurtu pelotonu na silničářském MS v USA. A mezitím nasbíral tolik bodů ve Světovém poháru, že ho vynesly na nejvyšší příčku.

Každodenní tréninky v sedle absolvuje Ivo nejčastěji po silnicích okresu Blansko. Z Černé Hory, která bývá právem nazývána městečkem cyklistů, vyráží rád do kopců Českomoravské vysočiny i Drahanské vrchoviny.

Slavná cyklistická TJ Favorit Brno má nyní v Ivo Koblasovi nejvšestrannějšího a letos mezinárodně nejúspěšnějšího závodníka. Příští cyklistickou sezónu odstartuje na jihu Moravy, na prvním mítinku cyklistického jara v ČR, v první jarní den 21. března na závodech PRIMAVERA BIKE 2015. Zapište si do kalendáře, můžete tam roztočit pedály s ním.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky