SENIOŘI SOBĚ II

Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje ve spolupráci s Krajským úřadem Jihomoravského kraje a Vyšší policejní školou a Střední policejní školou Ministerstva vnitra v Holešově – pracoviště Brno realizuje v letošním roce projekt „Senioři sobě II“.

Hlavním cílem projektu je předcházení páchání trestné činnosti na seniorech, posilování jejich bezpečí a zdravého životního stylu. Základním principem projektu je využití aktivních a spolehlivých seniorů – „kurýrů prevence“ k oslovování vrstevníků ve svém okolí, kteří žijící osamoceně, málo vycházejí z domu, mají zdravotní problémy apod. a snadno se tak mohou stát obětí trestného činu. Kurýři prevence se zúčastní semináře, na kterém budou proškoleni ve výše zmíněných oblastech, dostanou k dispozici informační materiály a dále pak budou působit na své vrstevníky formou osvěty.

Seminář se bude konat 5.11.2014 v 9:30 hod, na městském úřadě v sále zastupitelstva náměstí Republiky 1, Blansko.

Program semináře:

  • Úvod
  • Prevence kriminality
  • Muzikoterapie
  • Zdravá výživa

Občerstvení na semináři bude zdarma.

Pokud se chcete stát kurýrem prevence, můžete se přihlásit na adrese:  seniorisobeblansko@seznam.cz nebo na telefonních číslech: 974 622 458, 602 161 766.

Příspěvek byl publikován v rubrice Blansko se štítky , , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *