Studenti Gymnázia Boskovice v televizním vysílání

Po více než měsíční přípravě se pětice vybraných studentů nižšího gymnázia zúčastnila televizní soutěže U6-úžasný svět   techniky, kterou natáčí studio ČT v Ostravě. Tento ,,výlet“  žáci zahájili  sedmihodinovu cestou do Ostravy  již v neděli  9. 11., aby měli plno sil na pondělní soutěž.

 Její natáčení bylo docela  náročné a v jisté míře i chaotické. Našimi soupeři byli žáci z Gymnázia Kojetín, se kterými jsme navázali velice dobrý kamarádský vztah. My jsme oblékli trička týmu Omega, naši soupeři dresy týmu Alfa. Ze začátku jsme vedli vyrovnaný boj, avšak hned po druhé soutěži jsme ztráceli osm bodů. Tuto ztrátu jsme postupně stahovali až na konečné čtyři body. Po tomto velmi vyrovnaném a napínavém souboji přišla poslední disciplina – hádání osobností vědy. Tou byl pro náš díl zvolen biolog Převalsky. Zabojovali jsme a rázem se dostali do vedení 22 : 4, což pro nás znamenalo i celkové vítězství a místo v tzv. Lize výjimečných mozků.

Po výhře jsme mohli jít hledat odměny – kufry a boxy s termoskami , sladkostmi apod. Našli jsme také cenu nejvyšší, což byly tablety.

Byl to pěkný  den, ale natáčení trvalo velmi dlouho, od 8.30 do 20.00. Musíme říce, že se o nás v televizi moc dobře starali a tento den jsme si všichni náramně užili. Byla to pro nás  příjemná a zajímavá zkušenost. Naši školu reprezentovali vybraní studenti tercie – Veronika Lebišová, Ondra Novák, Ondra Vlach, Jakub Kouřil a Vítek Hrdlička.

televize foto

televize foto 2

Za studenty napsali J.Kouřil a V.Hrdlička

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *