Tvoření ve Skalici nad Svitavou 30. 11. 2014

Již potřetí se sešly děti, jejich maminky a babičky  v zasedací místnosti Obecního úřadu ve Skalici nad Svitavou u příležitosti kroužku Tvoření. Tentokrát ve čtvrteční podvečer 30. listopadu 2014 byla na programu výroba podzimních věnců. Toto téma inspirovala babička místních dětí, která podobný věnec vytvořila minulý rok a natolik dětem utkvěl v paměti, že s tímto nápadem samy přišly i letos.

Přípravy nám daly tentokrát opravdu velkou práci. Materiál na věnce, které se vyráběly z přírodnin jsme sbírali na zahradě, v lese  a na louce. Mnohé potřeby k dozdobení dokonce přinesly i některé děti a daly je k dispozici ostatním. Pro základ věnců jsme použili šlahouny ze Psího vína. Jako hlavní aplikace sloužily šišky, větvičky Břečťanu, šípky, skořice, žaludy, hřebíček, mašle, suché květiny a růžičky smotané z listí. Vše se pak připevnilo železným drátkem.

Práce to byla opravdu těžká, proto maminky a babičky musely také přiložit ruku k dílu a následně se radovaly ze společné práce se svými ratolestmi. Přibližně po hodině a půl bylo hotovo a na závěr, kdy se za okny již úplně setmělo a ulicemi se plížil večerní chlad, následovalo společné focení dětí s jejich vlastnoručními výrobky.

Velice děkujeme naší milé a trpělivé paní uklízečce, která po našem řádění vždy uvede místnost do původního stavu.

Závěrem bych rád pozval děti na další akci, kterou se moje žena Monika rozhodla ještě před letošními Vánocemi uspořádat. Bude to soutěž o nejšikovnějšího pekaře. Akce se koná 22. listopadu 2014 v zasedací místnosti Obecního úřadu. Veškeré informace se nachází na webu obce nebo na vývěsce.

Text a snímky: Martin Pozorský

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *