Ustavující zastupitelstvo zvolilo vedení města

V pondělí 10. listopadu 2014 se v boskovickém Zámeckém skleníku konalo 1., ustavující, Zastupitelstvo města Boskovice. Na programu byly většinou procedurální povinnosti. Jednání se ujal nejstarší zastupitel, kterým byl Josef Opatřil (KSČM). Zastupitelstvo odhlasovalo, že i v následujícím volebním období budou mít Boskovice starostu, jednoho dlouhodobě uvolněného místostarostu, jednoho dlouhodobě neuvolněného místostarostu a devítičlennou Radu města Boskovice.

Ve veřejném hlasování potom zastupitelé poprvé v doložené historii města zvolili starostku – Bc. Hanu Nedomovou z ČSSD. První místostarostkou a statutárním zástupcem města byla zvolenaIng. Jaromíra Vítková (KDU-ČSL), dlouhodobě neuvolněným místostarostou byl zvolen Petr Malach, DiS (ČSSD). 

Do Rady města Boskovice byli zvoleni:

Bc. Hana Nedomová
Petr Malach, DiS.
JUDr. Milan Kolínský
RNDr. Karel Ošlejšek
Ing. Jaromíra Vítková
Mgr. Dagmar Hamalová
MUDr. Martina Přichystalová
Pavel Schwarzer
Vladimír Farský

Zastupitelé také zvolili zástupce do Svazku VaK, kterým se stal JUDr. Milan Kolínský (ČSSD), schválili rozpočtové opatření č. 5 a pověřili vybrané zastupitele oddávajícími. Kromě starostky a obou místostarostů mohou také oddávat:

RNDr. Karel Ošlejšek
Mgr. Bc. Oldřich Grulich
Bc. Marie Zouharová
Vladimír Farský

Zastupitelstvo města Boskovice

Ing. Jaroslav Parma

Image

Příspěvek byl publikován v rubrice Boskovice se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *