V Nemocnici Blansko došlo k další etapě rozšíření wi-fi pokrytí

Nemocnice Blansko umožnila návštěvníkům již v říjnu roku 2012 možnost bezplatného připojení k bezdrátovému internetu (wi-fi). V původním „pilotním“ projektu bylo pokryto oddělení nefrologie (dialýza) a lůžkové oddělení rehabilitace. V druhé etapě došlo k rozšíření možnosti bezdrátového internetového připojení i na oddělení nukleární medicíny, vstupní vestibul s klidovou zónou, občerstvení a lékárnu.

V současné – třetí etapě – došlo nově k pokrytí lůžkového oddělení neurologie a oddělení jednodenní péče včetně prostor u chirurgické a ortopedické ambulance.

Wi-fi je služba umožňující pacientům, kteří mají „chytrý“ telefon, tablet nebo notebook, volné připojení těchto mobilních zařízení k internetu. Pacienti mohou v průběhu své hospitalizace nebo doby pobytu u „pokrytých“ ambulancí využívat pestré palety internetových služeb (zpravodajství, hry, pošta), ale také mnohdy i „pracovat na dálku“, což je samozřejmě trend dnešní doby, který vnímáme. Věříme, že postupné rozšíření wi-fi signálu přinese pacientům větší komfort a pomůže alespoň částečně ukrátit a zpříjemnit pobyt v nemocničním prostředí.

Wi-fi pokrytí v Nemocnici Blansko k dnešnímu dni:

  • oddělení nefrologie
  • oddělení nukleární medicíny
  • oddělení neurologické
  • oddělení rehabilitační
  • oddělení jednodenní péče a prostory u chirurgické a ortopedické ambulance
  • vstupní vestibul
  • občerstvení
  • lékrna

Nejen v rámci neustálé snahy o zvyšování kvality poskytované péče a zavádění novinek, které mají pacientům dobu strávenou v nemocnici co nejvíce usnadnit, ale i jako odpověď na požadavky ze strany pacientů vyjádřených v dotazníkových průzkumech spokojenosti, reaguje vedení Nemocnice Blansko postupným rozšiřováním pokrytí wi-fi signálu. Tato snaha bude pokračovat dále, a to v další etapě rozšíření wi-fi signálu na prostory u oddělení klinických laboratoří a kompletní čekací prostory u oddělení radiodiagnostiky.

Bc. Kateřina Ostrá

tisková mluvčí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *