Listy regionů
1Pro/140

Basketbalistky nestačily na soupeře z Vysočiny

Hráčky basketbalového týmu BK Blansko se v sobotu 29.11. utkaly s dosud neporaženým družstvem BC Vysočina. Domácí dvojzápas holky odehrály mimořádně na hale ASK, protože jejich tradičně domácí hala na Údolní byla obsazena turnajem sálové kopané.

Svoji sílu prokazoval soupeř již od začátku, když v první polovině prvního utkání povolil Blansku jen 11 bodů a sám jich nastřílel 31. Problém byl hlavně v zakončování, kdy se Blansku nedařila střelba z dálky ani pod košem. Ve třetí čtvrtině se Blansko díky bojovnosti soupeři herně vyrovnalo, střelba však byla stále špatná a náskok tedy zůstal stejný. Proto trenéři v poslední čtvrtině dali prostor hráčkám, které si tolik nezahrály, a své klíčové opory šetřili pro druhé utkání.

Ve druhém utkání Blansko opravdu soupeře zaskočilo zlepšenou hrou a především díky bojovnému výkonu drželo se technicky i fyzicky lépe vybaveným soupeřem krok. Vysočině se však během zápasu přece jen podařilo vybudovat si mírný náskok, který se pohyboval kolem 5 až 10 bodů. Blansku se podařilo zdramatizovat koncovku zápasu, když 2 minuty před koncem získalo několik míčů a snížilo náskok na pouhé 3 body, bohužel koncovka dopadla lépe pro zkušenější hráčky BC Vysočina a konečný stav byl 51:54 v neprospěch Blanska.

Blanenské hráčky si přesto zaslouží pochvalu za bojovnost, kterou by si měly přenést do dalších zápasů, aby se mohly konečně dočkat prvního vítězství.

BK Blansko x BC Vysočina

1. zápas 26:65

střelkyně Blanska: Kohútová 6 bodů, Formánková Z. 5, Maňoušková 3, Zouharová, Šmerdová K., Sedláková, Formánková K., Hlavoňová a Šmerdová J. všechny 2 body

2.zápas: 51:54

střelkyně Blanska: Kohútová a Formánková Z. 10, Formánková K. 8, Sedláková 6, Maňoušková, Čermáková V. a Zouharová 4, Šmerdová K. a Buřtová 2, Šmerdová J. 1

Text: Bc. Lukáš Buřt