Listy regionů
5Pro/140

Pivovar Černá Hora přináší před Vánoci speciální kolekce piv

Pivovar Černá Hora již tradičně dělá radost všem pivním fajnšmekrům. Pro adventní čas si přichystal oblíbený pivní Adventní kalendář, Vánoční mixpack a Dárkové balení pivních stylů. Kromě piv z Pivovaru Černá Hora zde milovníci zlatavého moku objeví i další piva z regionálních pivovarů skupiny Pivovary Lobkowicz.

Předvánoční čas je již tradičně v Pivovaru Černá Hora spojen s pivním Adventním kalendářem. Jeho princip je obdobný jako u čokoládových adventních kalendářů – na každý den od 5. do 24. prosince je pro jeho majitele připravena jedna láhev zlatavého moku. Do speciálního balení dvaceti různých piv vybral Pivovar Černá Hora následující pětici piv: tmavý ležák Granát, světlé ležáky Páter a Ležák, polotmavý výčepní Kern a světlé nefiltrované výčepní pivo Sklepní. Vedle piv z pivovaru Černá Hora Adventní kalendář obsahuje i piva z Pivovaru Klášter, Rychtář, Jihlava, Protivín, Uherský Brod a Vysoký Chlumec. K dostání je v Normě, Globusu, Bille a Aholdu. Přibližná cena se pohybuje kolem 349 korun.

Dalším speciálním balením je Vánoční mixpack. Jedná se o Vánoční kolekci sedmi pivních specialit z pěti regionálních pivovarů Čech a Moravy. Lidé zde najdou tmavý Granát z Černé Hory, speciály Telčský Zachariáš a Jihlavský Grand z Pivovaru Jihlava, Comenius z pivovaru v Uherském Brodě, polotmavé speciální pivo Démon z vysokochlumeckého pivovaru a v neposlední řadě také piva Protivínský Granát a Prácheňská Perla z varny sládků v Protivíně. Vánoční mixpack prodávají řetězce Penny, Norma, COOP, Kaufland, Globus, Billa, Tesco a Ahold za přibližnou cenu 99 korun.

Třešničkou na dortu je pro opravdového pivního znalce Dárkové balení pivních stylů. V jednom balení se nachází 8 různých piv, která představují 8 různých stylů. Zástupci svrchního kvašení jsou pšeničný ležák Velen z Pivovaru Černá Hora a polotmavý Amber Ale (ejl) z Pivovaru Vysoký Chlumec. Do kategorie spodně kvašených piv pak patří tmavý ležák Granát a speciál s příchutí medu Kvasar z Pivovaru Černá Hora, polotmavý 19% speciál Klášterní Bock XIX. z Pivovaru Klášter, vídeňský ležák Kounic z Pivovaru Uherský Brod, světlý prémiový ležák Lobkowicz Premium z Pivovaru Protivín a kouřový polotmavý ležák Rauchbier z Uherského Brodu. Dárkové balení pivních stylů bude k dostání ve vybraných pivotékách a ve speciálních prodejnách.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky