Pohár starosty Boskovic putuje na Slovensko

V sobotu 13. 12. 2014 se v boskovické vzpírárně konala Mezinárodní velká cena O pohár starosty města Boskovice. Zahájila ji starostka města Hana Nedomová a současně poděkovala boskovickým vzpěračům, kteří nedávno získali poprvé v historii titul Mistrů České republiky ve vzpírání družstev juniorů.

Pohár starosty je tradičně posledním závodem v roce v tomto duchu se také nese celodenní soutěžení. Letos přijelo do Boskovic 8 vzpěračských družstev z Česka a Slovenska. V první skupině nastoupilo 15 žáků do 15 let, ve druhé skupině potom junioři do 17 let (6), junioři do 20 let (3) a muži (4).

A jak dopadli domácí borci? V kategorii žáků do 15 let obsadil 3. místo Jan Dvořák, v juniorech do 17 let zvítězil Petr Mareček, druhý byl Miroslav Parolek a čtvrtý Ondřej Hovjacký. V juniorech do 20 let byl Lukáš Liška druhý a v mužích obsadili domácí všechna místa na bedně – zvítězil Tomáš Kejík, druhý byl Michal Liška a třetí Tomáš Janoušek.

Pohár starosty je ale hlavně soutěží družstev. Letos si ho odváží na Slovensko oddíl TJ Tatran Krásno nad Kysucou, domácí TJ SOUZ Boskovice „A“ obsadil stříbrnou příčku a na třetím místě skončil druhý domácí tým TJ SOUZ Boskovice „B“. Na dalších místech skončily oddíly Slávia Ružomberok, VŠOZ Horní Suchá, Považan Nové Město nad Váhom a TJ Holešov. Na závěr sezóny patří poděkování všem boskovickým vzpěračům i jejich trenérovi Čestmíru Sekaninovi za jejich vynikající letošní výsledky.

Image (1)

Jaroslav Parma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *