Výstavní sezóna 2015 v Městské knihovně Blansko

Končící výstavní sezóna roku 2014 ve výstavní místnosti Městské knihovny Blansko patřila mezi pestré, inspirativní a bezesporu také úspěšné. Dokázala to především blanenská veřejnost svojí početnou účastí nejen na vlastních vernisážích, ale také po celou dobu konání jednotlivých výstav.

Jako funkční opatření se ukázalo přesunutí termínu zahájení výstav na druhý pátek v příslušném měsíci. Doba trvání zůstala stejná – 4 týdny.

Novou výstavní sezónu zahájíme v pátek 9. ledna 2015 vernisáží výstavy obrazů známé regionální výtvarnice a pedagožky paní EVY JURAČKOVÉ, která se v převážné míře představí tou částí své tvorby, která je jí osobně nejbližší – obrázky s rostlinnými motivy.

V únoru bude výstavní prostor věnován dokumentárnímu tématu BLANENSKÁ RADNICE 1905 – 2015. Na této výstavě spolupracuje Městská knihovna Blansko se Státním okresním archivem v Blansku a Muzeem Blansko a je konkrétním příspěvkem blanenské knihovny k oslavám 110. výročí povýšení Blanska na město.

Březnovou výstavu zorganizujeme společně s Klubem přátel červenobílé hole a bude mít příznačný název Nevidíme, neslyšíme, ale cítíme….

V dubnu s velkou radostí přivítáme v Městské knihovně Blansko retrospektivu tvorby architekta světového formátu pana ZDEŇKA FRÁNKA. Tento významný blanenský rodák si zde odbude svoji výstavní premiéru.

Květen bude patřit panu Stanislavu Havlíkovi, který umně propojí vlastní slovesnou a výtvarnou tvorbu prostřednictvím prezentace s názvem MALOVÁNÍ DO ČTVERCE.

V červnu nadělíme hlavně dětským návštěvníkům knihovny k jejich Mezinárodnímu dni dětí výstavu nejen ilustrací paní JAROSLAVY FIŠEROVÉ.

V letních měsících, červenci a srpnu, nebudeme mimořádně z technických důvodů vystavovat.

Měsíc září přenecháme fotografické výstavě s pracovním názvem SCANDIANO, která připomene výročí družebních styků Blanska s tímto italským městem.

V říjnu otevřeme tradiční SALON BLANENSKÝCH FOTOGRAFŮ. V již 5. ročníku prestižní přehlídky amatérských i profesionálních umělců našeho regionu vystaví svá díla tvůrci napříč generacemi.

V listopadu připraví pracovnice knihovny Bc. Ivana Filoušová tématicky laděnou výstavu dokumentárního charakteru TRAMPOVÉ.

Na konci roku 2015, konkrétně od začátku prosince, dostane první příležitost prezentovat veřejně svoji tvorbu mladá výtvarnice Lenka Kupková, která vlastní prezentaci pojmenovala AKTY A JINÉ OBRAZY.

Osobní záštitu nad výstavní sezónou 2015 v Městské knihovně Blansko opětovně převzal první místostarosta města Blanska Ing. Jiří Crha.

Mgr. Pavel Přikryl, ředitel Městské knihovny Blansko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *