Listy regionů
16Led/150

Blanenské basketbalistky slaví první výhru

Družstvu BK Blansko se konečně podařilo zvítězit v soutěži OP2. V soutěži, která je společná pro ženy a dorostenky U19, nastupuje Blansko první rok a po náročném přechodu z dorosteneckých soutěží se teď konečně dočkalo úspěchu, když si poradilo se soupeřkami z Vyškova, i bez své dlouhodobě nejlepší střelkyně Kateřiny Sedlákové.

Blansko odehrálo v sobotu 10.1.2015 s Vyškovem dvě utkání a v obou svého soupeře přehrálo téměř o 20 bodů. Jednoduchou cestu k vítězství však blanenské hráčky neměly. Již od úvodu prvního zápasu bylo jasné, že to bude náročný boj. Vyškovské hráčky vstoupily do zápasu s chutí a po první čtvrtině dokonce vedly tříbodovým rozdílem. Výrazně k tomu přispěla i bývalá blanenská hráčka a odchovankyně klubu Jana Mrázková, která nyní nastupuje právě za Vyškov. Po vyrovnaném poločase však Blansko zlepšilo obranu a začala se dařit i střelba z dálky. Třetí čtvrtina se tak ukázala jako klíčová, protože Blansko povolilo svému soupeři pouhé 4 body a ve čtvrté čtvrtině pak již jen navyšovalo náskok. Konečný výsledek na konci prvního utkání byl 60:40 pro domácí Blansko.

I ve druhém utkání první poločas Vyškov zlobil, přesto si Blansko dokázalo vypracovat mírný náskok a v poslední čtvrtině opět pojistit vítězství na konečných 69:51.

Blansko opět ukázalo svoji sílu především ve vyrovnanosti výkonů svých hráček. Rovnoměrné zapojování všech hráček do zápasů se blanenským trenérům tedy vyplácí. Pochvalu si zaslouží Kateřina Šmerdová, která při absenci dvou podkošových střelkyň Sedlákové a Maňouškové, dostala více herního prostoru a odvděčila se dobrým výkonem na obou stranách hřiště.

Za příštím soupeřem se BK Blansko vydá v sobotu 17.1. do Velkého Meziříčí, které na domácí palubovce ještě neprohrálo.

Statistiky:

1. Zápas: BK Blansko x BK Vyškov – 60:40

střelkyně Blanska: Hlavoňová a Formánková Z. 9, Kohútová a Slugeňová 7, Šmerdová K. a Zouharová 6, Mrázková a Formánková K. 5, Šmerdová J. 4, Buřtová 2

2. Zápas: BK Blansko x BK Vyškov – 69:51

střelkyně Blanska: Kohútová 12, Šmerdová K. 10, Mrázková 8, Formánková Z. 7, Čermáková 6, Slugeňová a Zouharová 5, Buřtová, Formánková K. a Hlavoňová 4, Šmerdová J. a Riznerová 2

Text: Lukáš Buřt