Boskovičtí zahrádkáři zahájili cyklus přednášek

Dne 14. ledna 2015 se v 18 hodin uskutečnila první přednáška z letošního přednáškového cyklu na téma „Pěstování meruněk a broskvoní v podmínkách Boskovicka“. Přednáška se již tradičně konala v modrém salónku Sokolovny v Boskovicích. Lektorem byl pan Bc. Tomáš Jan z ÚKZÚZ Želešice, který seznámil přítomné se zásadami výběru vhodného stanoviště pro meruňky a broskvoně, s typickými chorobami zmíněných ovocných stromů a prostředky, které pomohou omezit rozvoj těchto chorob. Dále vysvětlil způsoby řezu, důležitost probírky plodů i význam výživy stromů. V přehledné prezentaci mohli zájemci vidět také fotografie mnoha druhů broskvoní i meruněk a zjistit, které odrůdy jsou vhodné pro pěstování v podmínkách Boskovic a okolí. V průběhu přednášky i v jejím závěru byly lektorem zodpovězeny dotazy účastníků související s obsahem přednášky.

ZO ČZS zve zájemce na další zajímavé přednášky, které se konají v následujících třech týdnech vždy v 18 hodin v modrém salónku Sokolovny v Boskovicích:

– 21. ledna 2015 – Choroby a škůdci zeleniny, jejich ochrana, informace o nových odrůdách zeleniny

– 28. ledna 2015 – Pěstování jahod a drobného ovoce

– 4. února 2015 – Nejznámější jedlé a jedovaté houby a možnosti pěstování hub v domácích podmínkách.

 Za ZO ČZS: Ing. Jana Plchová

boskovice.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Boskovice se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *