Malíř z Kuniček představil své obrazy

Zvonivé struny kytary rozezněly galerii Zámeckého skleníku u příležitosti vernisáže známého malíře regionu a rodáka z nedalekých Kuniček Miloslava Vybíhala.

Milovníci výtvarného umění se sešli v neděli 11. ledna, aby mohli shlédnout kolekci celoživotní tvorby autora.

Na úvod zahrál student místní základní umělecké školy Matěj Procházka. Všechny pozdravil dramaturg Kulturních zařízení města Ivo Legner: „Děkuji za hudební příspěvek a vítám mezi námi autora výstavy pana Vybíhala. Ten často maluje Boskovice a blízké okolí, především zámek a hrad.“ Ivo Legner dále pochválil umělcův zájem o moravské hory. „Oblíbeným tématem autora jsou Jeseníky, čímž mi udělal radost. I já mám rád tyto naše hory.“

S obrázky Miloslava Vybíhala se čtenáři mohou setkat i v knize Boskovice, město sedmizubého hřebene, působil jako kreslíř v Brněnském večerníku.

Poté se ujal slova sám autor výstavy se skromností sobě vlastní: „Jsem rád, že jste si udělali čas na mé obrázky.“

Matěj Procházka se opět opřel do strun své kytary, aby ještě jednou navodil příjemnou atmosféru.

Ivo Legner: „Děkuji panu Vybíhalovi za krásnou výstavu, všechny zvu k její prohlídce a malému občerstvení.“

Pan Miloslav Vybíhal upřesnil: „Maluji pastely a tuší na výkresový papír. Někdy používám kombinaci obou technik.“ Autor si ve své tvorbě na nic nehraje, všechna jeho výtvarná díla působí přirozeně a uvádí diváka do skutečné reality kresleného místa.

Výstava je prodejní, potrvá do 19. února a bude přístupná v době konání akcí v Zámeckém skleníku nebo po domluvě na telefonním čísle 516 453 544. Zde je možná též rezervace jednotlivých děl k zakoupení.

Luboš Sušil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *