Listy regionů
20Led/150

NÁVŠTĚVA VE VIDĚ

V pondělí 19. ledna strávili většinu svého vyučování žáci 6. ročníku jedovnické základní školy mimo budovu školy. Navštívili totiž nově otevřené expozice zábavního vědeckého parku VIDA v Brně.

V bývalém pavilonu D na brněnském výstavišti na ploše 4600 m2 vyrostly desítky interaktivních exponátů, rozdělených do 4 tematických sekcí – Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Většina z nich je pohyblivá a funkční, takže si návštěvník může vyzkoušet vše na vlastní kůži. Součástí parku je i labodílna, kterou jsem také navštívili. Zde si všichni zájemci mohli vyrobit vlastní záložku. V Divadle vědy jsem zase shlédli fyzikální show, zaměřenou na přeměny skupenství látek.

Mez nejzajímavější exponáty patřily obří model lidského srdce, obří satelit, nebo modely povodní, bouřky či tsunami. Plni zážitků jsme se po třech hodinách navraceli do školy a věřím, že řada z nás se do vědeckého parku opět brzy vrátí. Tímto zajímavým způsobem se snažíme zatraktivnit a oživit výuku na jedovnické základní škole nejen ve fyzice, ale i v řadě dalších předmětů.

Mgr. Bc. Michal Souček, ředitel školy

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky