Listy regionů
14Led/150

Rastislav na Petrově

Koncertovat v Brně, v katedrále na Petrově, je poctou pro každého umělce. Smíšenému pěveckému sboru Rastislav bylo ctí zde vystoupit při mimořádném "Novoročním koncertu", který proběhl pod taktovkou dirigenta Jaroslava Martináska za doprovodu komorního orchestru "Czech Virtuosi", dne 4. 1. 2015.

Na úvod večera zazněla "Pastorella in G - Aj, radost velikou" v podání tenoristy Milana Vlčka, poté následovala další vánoční pastorela "Rozmilý slavíčku"  Jakuba Jana Ryby, kterou přednesla sopranistka Daniela Straková-Šedrlová. Tato hudba nabitá pozitivními emocemi uvedla hlavní bod programu, kterým byla tentokrát Missa Pastoralis od Františka Xavera Brixiho. Jeho vánoční mše, při které účinkovali mimo již uvedených umělců také Lucie Hilscherová - alt a David Szendiuch - bas, sklidila veliký aplaus.

Příjemným překvapením byly v podstatě neznámé "Vánoční zpěvy" od Vojtěcha Říhovského, kdy jednotlivé části bravurně propojoval svou varhanní improvizací Petr Kolař - varhaník brněnské katedrály a ředitel tamního kůru. A pomyslnou třešničkou na dortu se stala "Koleda", kdy povzneseného ducha posluchačů ještě více rozradostnilo aranžmá známých i méně známějších koled Karla Steckera.

Vřelý potlesk i následné ohlasy řady posluchačů byly krásným poděkováním všem účinkujícím a povzbuzením do další činnosti.

V roce 2015 se pěvecký sbor Rastislav připravuje na tato vystoupení:

8. 3. Blansko, kostel sv. Martina - Felix Mendelssohn-Bartholdy: Paulus (výběr díla v provedení s klavírem)
21. 3. Wiesbaden - Felix Mendelssohn - Bartholdy: PAULUS
19. 4. Blansko - Dělnický dům - RASTISLAV DĚTEM: Pohádka o zlém kouzelníku B. Mrázovi
17. 10. Wiesbaden - Carl Orff: Carmina Burana
8. 11. Waldsassen - W. A. Mozart: Velká mše c-moll, A. Rejcha: Te Deum

V jednání je také repríza Carminy Burany Carla Orffa v České republice, uvidíme, zda budeme moci přivítat hudební publikum přímo u nás v Blansku.

DSC_0651u

DSC_0649u

Do nového roku 2015 s přáním všeho nejlepšího
Smíšený pěvecký sbor Rastislav Blansko

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky