BEZ DLOUHÉHO LEDU, BEZ STADIÓNU, PŘESTO JE OD VÍKENDU BRNĚNSKÁ RYCHLOBRUSLAŘKA ČLENKOU 6. SPRINTERSKÉHO TRIA NA JUNIORSKÉM MS!

Poslední tři roky ve sportu na jihu Moravy jsou ve znamení výrazného vzestupu mladých rychlobruslařů. Před rokem dojelo s valtickou Eliškou Dřímalovou k 8. příčce na juniorském mistrovství světa, a minulý víkend poskočilo ještě o dvě místa blíž k medailovým stupňům. Eliščina mladší nástupkyně, a také odchovankyně brněnské rychlobruslařské základny mládeže, Sára Pavlíčková (17 let, Gymnázium L. Daňka v Brně) skončila v disciplíně týmový sprint na JMS ve Varšavě šestá.

Týmový sprint v rychlobruslení se podobá týmovému sprintu v cyklistice, na velodromech. Sára rozjížděla ze startovní čáry trio, ve kterém měla za sebou zkušenější, Natálii Kerschbaummayr a Nikol Zdráhalovou. První čtyřsetmetrový okruh po ledovém oválu bylo třeba nabrat maximální rychlost – pak Sára z první pozice odstoupila, druhé kolo táhla Natálie. Té se podařilo přiblížit k času velezkušených Kanaďanek, které startovaly na protilehlé rovince stadiónu.  A také odstoupila. Třetí kolo bylo sólem 18leté české finišmanky Zdráhalové. Šesté místo svých svěřenek pochválil i reprezentační šéftrenér Petr Novák. I když zdůraznil, že příští tréninkový rok bude na děvčata ještě náročnější: „Letos fajn, ale kde se soutěží o medaile, musíme o ně příští zimu bojovat taky!“

Bude to náročnější i proto, že Zdráhalová už začíná závodit se seniorkami, po boku Martiny Sáblíkové. Zdolat limit pro starty v Juniorském Světovém poháru a na Juniorském MS příští zimy se nyní pokouší z brněnských odchovankyň 15letá Petra Hynková. Na 500 m jí zbývají 2 desetinky vteřiny…

S tréninky na dlouhých ledových oválech je to v této zimě, kdy nezamrzly moravské ani české rybníky, je to složitější. Proto dnes trénují a zítra závodí mladí rychlobruslaři z Brna, Hodonína, ale už i z Blanska, v Drážďanech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *