Listy regionů
9Úno/150

Gymnázium Boskovice na lyžích

I letos v lednu se jako každoročně vydaly první ročníky Gymnázia Boskovice na lyžařský výcvik. Mohli jsme si vybrat buďto do Alp, do centra Zettersfeld, nebo do Olešnice. Drtivá většina se rozhodla pro Alpy, bylo nás asi 60 žáků a čtyři učitelé.

Do Alp jsme vyjeli v neděli 18.1 kolem jedenácté hodiny večer z Boskovic od budovy našeho gymnázia. Cestovali jsme dvěma autobusy, jeli jsme celou noc a ráno okolo deváté byli na místě, v Lienzu. Odtud nás nahoru vyvezla lanovka, díky které jsme nemuseli nosit naše zavazadla na zádech, ale jen je „strčit“ do kabinky, pohodlně se usadit a kochat se pohledem na krajinu. Od lanovky nám skútry odvezly zavazadla k chatě, kde jsme byli ubytovaní.

V pokojích jsme byli ubytovaní po dvou až pěti studentech. Na jídlo jsme chodili do chaty, která byla asi 50 metrů od našeho ubytování.

Po příjezdu a ubytování jsme se vydali ihned na svah. Rozděleni do skupin podle našich lyžařských dovedností jsme se vrhli prozkoumat okolí na lyžích.

V celém centru bylo hned několik lanovek a sjezdovek, každý si zde přišel na své. Některé skupinky se už první den podívaly na nejvyšší vrchol, který měřil asi 2200m.n.m. Počasí nám přálo a skoro celý týden krásně svítilo slunce.

Náš denní program začínal v 8.30 snídaní a už v 9 hodin jsme vyráželi na svah. Tam jsme lyžovali až do 12.30 a pak se šli nasytit obědem. Samozřejmě nechyběl ani odpolední klid a ve dvě hodiny odpoledne jsme znovu vyrazili na svah. Tentokrát jsme ale lyžovali do 16hod, kdy už přestávaly jezdit lanovky. Po té byla chvilka na odpočinek, večeře a večerní program.

lyzarsky kurz bce

Ve středu byla ale trochu změna v programu, místo odpoledního lyžování byla naplánovaná prohlídka Lienzu. Opět jsme se projeli lanovkou, prošli po městě, kde na rozdíl od hor nebyl ani poprašek sněhu. Většina z nás nakoupila suvenýry domů a doplnila zásoby.

Náš pobyt se ve čtvrtek začal pomalu chýlit ke konci, z čehož mnozí z nás nebyli nadšení. Náš smutek se pokusili rozptýlit učitelé, když nás při lyžování natáčeli, abychom večer mohli naši jízdu rozebrat a příště se vyvarovat chyb.

V pátek jsme museli už před snídaní sbalená zavazadla nanosit na jednu hromadu. Tento den jsme lyžovali nejvíce hodin v kuse, od devíti do dvou, pouze s malou přestávkou na jídlo.

Po obědě, ve dvě hodiny odpoledne už začalo nakládání zavazadel a lyží do lanovky a absolvovali jsme další cestu, nám už známými, kabinkami lanovky. Pak jsme nasedli do autobusů a vyrazili k místnímu obchodnímu centru, abychom nakoupili jídlo na zpáteční cestu.

Zpáteční cesta proběhla opět v noci, v pořádku jsme dorazili do Boskovic. Nikdo se nezranil a ti co se omylem ztratili, byli nalezeni.

Byl to skvělý lyžařský kurz, chtěla bych moc poděkovat všem profesorům, kteří měli ty nervy to s námi vydržet.

Eliška Kánská, Marie Knotková – 1.C

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky