Putovní pohár Orelské flortbalové ligy elévů zůstal doma!

V roce 1958 nikdo z amerických dělníků továrny na plasty Cosom, ve státě Minneapolis nepředpokládal, že z jejich kratochvíle vznikne sportovní disciplína, jež zanedlouho ovládne svět. Kolektivní hra dostala název florbal a v nejbližší budoucnosti by měla být zařazena do programu Olympijských her.

Též v Boskovicích pracuje pod hlavičkou Orla jednoty Boskovice několik úspěšných oddílů od nejmenších až po muže.

V sobotu 14. února 2015 se tělovýchovná hala SOU André Citroëna rozezněla mnoha dětskými hlasy. Mladší žáci (elévové) zde změřili síly v dalším utkání seriálu florbalových turnajů.

Tentokrát se na startu objevila družstva Orlů z Blanska, Bořitova, Olešnice a domácích Boskovic.

Sportovní setkání dětí zahájil starosta Orla Jednoty Boskovice Ing. Jaroslav Vítek: „Vítám všechny na dalším turnaji orelské župy Krekovy. Dnes budeme hodnotit nejen kolektivy, ale též nejlepšího brankaře a hráče. Zdravím všechny rodiče a ty, co florbal podporují.“

Ing. Jaroslav Vítek v úvodu vyzdvihl trenéra domácích Ladislava Oujeského, který se již deset let stará o rozkvět florbalu v Boskovicích. Pozdravil též trenéry ostatních tří mužstev a rozhodčí.

Ladislav Oujeský pak seznámil s pokyny, zopakoval pravidla a seznámil s pořadím jednotlivých utkání.

Místostarostka Boskovic a zastupitelka JMK Ing. Jaromíra Vítková k tomu poznamenala: „Náš orelský oddíl florbalu je díky trenérovi Ladislavu Oujeskému velmi úspěšný. Sportovním aktivitám věnuje pozornost i Město, to přispívá na činnost jednotlivých oddílů všech organizací. Já se snažím podpořit boskovický sport i z rozpočtu kraje.“

Děti bojovaly o medaile a diplomy ze všech sil. Po tříhodinovém maratonu utkání vyhlásil moderátor Ing. Radek Mazáč výsledky. Bramborové medaile, tedy čtvrté místo, si odvezlo družstvo Orlů z Blanska, bronzovou třetí pozici vybojovali mladí borci z Bořitova, stříbrné medaile obdrželi olešničtí, a nejlepším družstvem se po zásluze stali domácí florbalisté Orla jednoty Boskovice.

Nejlepším brankařem za nejméně obdržených gólů se stal Jonáš Přibyl z družsta boskovických.

Nejlepším střelcem s počtem sedmi střelených gólů byl vyhlášen hráč z Bořitova Patrik Fojt.

Putovní pohár z rukou Ing. Jaroslava Vítka převzalo družstvo Orlů z Boskovic.

Vydařené sportovní dopoledne s vynikající diváckou atmosférou a vtipnými komentáři Ing. Radka Mazáče bylo zakončeno společným fotografováním.

Starosta Orla jednoty Boskovice Ing. Jaroslav Vítek: „Dnešní klání bylo třetím v pořadí seriálu turnajů 2014 – 2015 Orelské flortbalové ligy elévů žáků do 12ti let. Zveme na další, jež se bude konat opět v této hale 14. března 2015. Pokud se vše zadaří technicky připravit, bude celé zápolení přenášeno živě po internetu.“

Luboš Sušil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *