Listy regionů
19Úno/150

Putovní pohár Orelské flortbalové ligy elévů zůstal doma!

V roce 1958 nikdo z amerických dělníků továrny na plasty Cosom, ve státě Minneapolis nepředpokládal, že z jejich kratochvíle vznikne sportovní disciplína, jež zanedlouho ovládne svět. Kolektivní hra dostala název florbal a v nejbližší budoucnosti by měla být zařazena do programu Olympijských her.

Též v Boskovicích pracuje pod hlavičkou Orla jednoty Boskovice několik úspěšných oddílů od nejmenších až po muže.

V sobotu 14. února 2015 se tělovýchovná hala SOU André Citroëna rozezněla mnoha dětskými hlasy. Mladší žáci (elévové) zde změřili síly v dalším utkání seriálu florbalových turnajů.

Tentokrát se na startu objevila družstva Orlů z Blanska, Bořitova, Olešnice a domácích Boskovic.

Sportovní setkání dětí zahájil starosta Orla Jednoty Boskovice Ing. Jaroslav Vítek: „Vítám všechny na dalším turnaji orelské župy Krekovy. Dnes budeme hodnotit nejen kolektivy, ale též nejlepšího brankaře a hráče. Zdravím všechny rodiče a ty, co florbal podporují.“

Ing. Jaroslav Vítek v úvodu vyzdvihl trenéra domácích Ladislava Oujeského, který se již deset let stará o rozkvět florbalu v Boskovicích. Pozdravil též trenéry ostatních tří mužstev a rozhodčí.

Ladislav Oujeský pak seznámil s pokyny, zopakoval pravidla a seznámil s pořadím jednotlivých utkání.

Místostarostka Boskovic a zastupitelka JMK Ing. Jaromíra Vítková k tomu poznamenala: „Náš orelský oddíl florbalu je díky trenérovi Ladislavu Oujeskému velmi úspěšný. Sportovním aktivitám věnuje pozornost i Město, to přispívá na činnost jednotlivých oddílů všech organizací. Já se snažím podpořit boskovický sport i z rozpočtu kraje.“

Děti bojovaly o medaile a diplomy ze všech sil. Po tříhodinovém maratonu utkání vyhlásil moderátor Ing. Radek Mazáč výsledky. Bramborové medaile, tedy čtvrté místo, si odvezlo družstvo Orlů z Blanska, bronzovou třetí pozici vybojovali mladí borci z Bořitova, stříbrné medaile obdrželi olešničtí, a nejlepším družstvem se po zásluze stali domácí florbalisté Orla jednoty Boskovice.

Nejlepším brankařem za nejméně obdržených gólů se stal Jonáš Přibyl z družsta boskovických.

Nejlepším střelcem s počtem sedmi střelených gólů byl vyhlášen hráč z Bořitova Patrik Fojt.

Putovní pohár z rukou Ing. Jaroslava Vítka převzalo družstvo Orlů z Boskovic.

Vydařené sportovní dopoledne s vynikající diváckou atmosférou a vtipnými komentáři Ing. Radka Mazáče bylo zakončeno společným fotografováním.

Starosta Orla jednoty Boskovice Ing. Jaroslav Vítek: „Dnešní klání bylo třetím v pořadí seriálu turnajů 2014 – 2015 Orelské flortbalové ligy elévů žáků do 12ti let. Zveme na další, jež se bude konat opět v této hale 14. března 2015. Pokud se vše zadaří technicky připravit, bude celé zápolení přenášeno živě po internetu.“

Luboš Sušil

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky