ZŠ Jedovnice vyrazila na lyže do Olešnice

Už sedm let uplynulo od prvního ročníku, nyní již tradičního lyžování ZŠ Jedovnice v Olešnici. Ani letos tomu nebylo jinak. V týdnu od 9. do 13. února 2015 proběhl zatím nejúspěšnější ročník této akce. Každý den se z Jedovnic vydávalo, pod velením Mgr. Hany Šíblové a Mgr. Magdy Fajfrové, kolem 190-ti lyžařů i nelyžařů, rodičů, prarodičů a pomocníků, kteří byli ochotní přiložit ruku k dílu. Cílem bylo naše oblíbené, malé, ale milé lyžařské středisko v Olešnici, kde jsou ideální podmínky pro začínající lyžaře.

130 malých lyžařů bylo postupně rozděleno do 13 družstev, které odpovídaly jejich schopnostem a dovednostem a ve kterých se dále rozvíjely a zdokonalovaly v lyžařském umění, to vše pod vedením zkušených učitelů. Od pondělí se tvrdě trénovalo, pilovaly se oblouky a zlepšovaly se časy. Ve čtvrtek nás totiž všechny čekal pomyslný vrchol týdne a to – závod ve slalomu. Velkou motivací to bylo hlavně pro 40 začátečníků, kteří v pondělí stáli na lyžích opravdu úplně poprvé. Malí lyžaři ve výborné formě závodili jako o život… a kdo vyhrál? Přece úplně všichni! Není důležitý zajetý čas, ale chuť, snaha a odhodlání se něčemu novému přiučit.

Nakonec je důležité říct, že tato akce by se nemohla uskutečnit bez nezištné pomoci sponzorů – Městysu Jedovnice a Agrisu Jedovnice, rodičů, rodinných příslušníků a přátel školy, kteří dobrovolně trávili svůj čas s námi na svahu nebo jako psychická a technická podpora pod svahem. Odměnou jim byl pohled na stále se zdokonalující lyžaře a úsměv na tvářích jejich dětí.

Poděkování jmenovitě patří panu Edovi Hofmannovi a studentům MU – Terce, Bobovi a Honzovi Šubrtovi, dále paní Fialové, Gábině Pišťělkové, Radce Ušelové, slečně Adélce Bláhové, panu Olinovi Křičkovi, Petrovi Stehlíkovi, pánům Jaškovi, Přikrylovi, Ondráčkovi, Koubkovi a Živnému za velikou pomoc na svahu. A všem maminkám, které pomáhaly nejen svým dětem a s ochotou přiložily pomocnou ruku.

Náš kurz v číslech:

  • „Účastníci zájezdu“ (celkem): v průměru denně 180 – 190 osob
  • Z toho lyžařů: 150 osob
  • Žáci na výcviku: 130 žáků
  • Z toho začátečníci (tzn. děti, co nikdy nelyžovaly): 40 žáků
  • Nezvládlo x vzdalo: 0 žáků
  • Úraz: 0
  • Úspěch: 100% 🙂

Těšíme se na další, doufáme, neméně úspěšný ročník!! A DĚKUJUME, ŽE JSTE S NÁMI, VÁŽÍME SI TOHO!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *