Listy regionů
26Bře/150

Blanenské basketbalistky nestačily na tým z Vysočiny

Po více než měsíční pauze nastoupily hráčky družstva BK Blansko k utkání v soutěži OP 2 žen. Tentokrát se vydaly do Jihlavy na palubovku vedoucího týmu soutěže BC Vysočina. Blansko, které chtělo Vysočině vrátit porážky z domácích zápasů, se soupeřem opět odehrálo dvě utkání, a ani tentokrát se nepodařilo nad houževnatým týmem zvítězit.

V prvním zápase se Blansku vůbec nedařilo a těžko se vyrovnávalo s tvrdě hrajícími soupeřkami. Velice špatná střelba z pole i z čáry trestného hodu znamenala rychlé vedení domácí Vysočiny a ta si vedení udržovala a po zbytek zápasu už jen navyšovala náskok. Blansku také nepomohlo, že rozhodčí po většinu utkání pouštěli tvrdou hru, z čehož více těžil agresivněji hrající domácí tým. Z blanenských hráček se v prvním zápase střelecky dařilo jen Buřtové, která se nakonec s 8 body stala nejlepší střelkyní týmu. Výsledek prvního zápasu skončil pro Blansko nepříznivě 88:33.

Blansko však chtělo ve druhém zápase dokázat, že může Vysočinu potrápit a to se také podařilo. Hráčky zlepšily obranu, k tomu se přidala i lepší úspěšnost střelby a zápas se stal daleko vyrovnanějším. Blansko sice stále dotahovalo mírný náskok soupeře, ten se však v závěru 3. čtvrtiny podařilo smazat a do poslední čtvrtiny se tak šlo za vyrovnaného stavu. Závěr zápasu se však více povedl domácím, kdy je podržely především dobré trestné hody, kterých v posledních 5 minutách proměnily 11 z 15 pokusů. Nakonec se tedy radovala domácí Vysočina z vítězství 70:64. Nejlepší střelkyní Blanska se stala Hlavoňová s 13 body a skvělý výkon předvedla nejmladší hráčka týmu Zouharová, která k 11 nastříleným bodům přidala 12 doskočených míčů.

1.zápas

BC Vysočina x BK Blansko- 88:33

střelkyně Blanska: Buřtová 8b; Sedláková 6; Slugeňová a Formánková K. 4; Zouharová 3; Hlavoňová, Šmerdová J., Maňoušková a Riznerová 2

2. zápas

BC Vysočina x BK Blansko- 70:64

střelkyně Blanska: Hlavoňová 13b; Zouharová a Sedláková 11; Formánková Z. 9; Slugeňová 8; Buřtová 6; Formánková K. 4; Maňoušková 2

Text: Bc. Lukáš Buřt