Boskovičtí gymnazisté v Paříži

Ve dnech 18. – 22. 3. 2015 se 68 studentů boskovického gymnázia zúčastnilo poznávacího zájezdu do Paříže. Cesta autobusem vedla přes celou naši vlast a SRN až do země galského kohouta.

Cesta byla sice dlouhá, ale díky vypravování o francouzské historii a místních reáliích nám rychle ubíhala. Ráno nás již Paříž uvítala zamračeným počasím a „nečekaně“ dopravní zácpou, jež je pro tuto metropoli natolik typická jako Eiffelova věž nebo chození přes silnici na červenou. Hned první den jsme nestačili zírat. Champs-Élysées s proslaveným Vítězným obloukem, Invalidovna a hrob císaře Napoleona, projížďka lodí po Seině, Eiffelova věž a mnoho a mnoho dalšího. Člověk zkrátka nevěděl, zda-li má obdivovat staré památky nebo se rozhlížet po neutuchajícím tepu velkoměsta.

Nazítří nás nečekal program o nic chudší. Nejprve jsme se porozhlédli po křivolakých uličkách Latinské čtvrti, dále obdivovali velkolepost katedrály Notre Dame a aby toho nebylo málo, spěchali jsme přeplněnou Paříží do supermoderní čtvrti La Défense. Na závěr dne nám pak zbýval Monmartre. Místo, kde se již po staletí srocovali a dodnes srocují všelijací umělci, komici, ale také podvodníci.

I třetí den si pro nás připravil strhující podívanou v podobě pařížského Louvru, největšího muzea světa, v němž se nachází i světoznámá Mona Lisa. „Selfie“ s ní bylo nepsanou povinností každého člena zájezdu. I další muzea ve „městě světel“ byla překrásná, ale náš čas zde se velice rychle chýlil ke konci. Odjížděli jsme sice z Paříže, ovšem s nadějí, že se sem ještě alespoň jednou vrátíme.

Martin Staněk,Gymnázium Boskovice,1.C

Příspěvek byl publikován v rubrice Boskovice se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *