Jarní den s folklórem

Jaro již nesměle zaťukalo na vrátka a sluníčko nás poškádlilo svými hřejivými paprsky. Stejně prosluněná a opravdu jarní byla sobota 21. března v Černé Hoře.

Již od dopoledních hodin probíhaly v sále na Zámečku velikonoční trhy. K vidění zde byly jarní a velikonoční dekorace, perníčky, proutěné zboží, galanterie, výrobky z lineckého těsta, vyšívaná přáníčka, masové výrobky, prostě vše, na co si člověk vzpomene. Nezanedbatelným lákadlem byla jarní kavárna, kde jste se mohli zakousnout do sympaticky vyhlížejících sladkých i slaných výrobků od maminek z Veselé berušky.

Krátce po poledni začal hlavní program, který byl letos zaměřen na lidové tradice a folklór, tedy na hudební a v našem případě především taneční vystoupení. V úvodu se představil folklórní soubor Čtveráček, který pracuje v Černé Hoře již řadu let. Jeho trpělivé vedoucí se zaměřují na práci s nejmladšími dětmi. Jejich nadšení a radost z práce s dětmi se viditelně odrážejí v jednotlivých vystoupeních. Letošní jarní příspěvek byl milým a příjemným zahájením celého folklórního odpoledne. Poté se pochlubili se svým tanečním pásmem žáci 7. ročníku Základní školy Černá Hora. Jejich program tvořily ukázky z České a Slezské besedy. Vyvrcholením celého odpoledne bylo vystoupení nejzkušenějších černohorských tanečníků – členů Svazu zdravotně postižených.

Po krásném kulturním zážitku v první půli programu, začala druhá, neoficiální část odpoledne. Děti se zapojily do velikonočního tvoření a dospělí si mohli bez starostí užívat volné zábavy. Po celé odpoledne nám k poslechu vyhrávala cimbálová muzika Tomáše Zouhara.

Organizátory jarního setkání byly CPR Veselá beruška a SPOZ Černá Hora. Příjemné prostředí, usměvaví lidé, dobré jídlo a pití, výborná nálada a spokojenost. Těmito slovy bychom mohli jednoduše shrnout letošní setkání, kterým jsme v Černé Hoře důstojně přivítali jaro i Velikonoce.

Za organizátory J. Kubelková, foto: A. Honzáková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *