Na VASS proběhl další mezinárodní veletrh fiktivních firem

Ve čtvrtek 19. 2. 2015 pořádala Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola, Boskovice, Hybešova 53 19. mezinárodní veletrh fiktivních firem. Veletrhu probíhal pod záštitou Centra fiktivních firem NÚV Praha a zúčastnilo se ho 20 fiktivních firem z pěti škol Jihomoravského kraje, z jedné školy kraje Vysočina a ze dvou škol z Vídně.

Veletrh, který jako každý rok organizovali žáci 4. ročníku oboru obchodní akademie, byl zahájen prezentacemi jednotlivých firem. Poté se „zástupci firem“ odebrali ke svým výstavním stánkům a začali obchodovat. Veletrh byl určen i pro veřejnost a tak kromě žáků naší školy a žáků z obchodních akademií z Vídně si obchodování vyzkoušeli například i žáci z boskovické ZŠ. Návštěvníci si mohli fiktivně nakoupit a objednat různé produkty, výrobky, zařízení a potřeby pro sport a volný čas, na vybavení domácnosti apod., objednat si zájezdy a pobyty v tuzemsku, či v zahraničí atd. Zástupci firem jim vystavili doklady, které budou následně zpracovávat ve výuce. Díky velké návštěvnosti žáci uzavřeli mnoho obchodů, a tím si zajistili náplň práce do dalších hodin předmětu fiktivní firmy.

Náplní akce nebylo pouze obchodování, ale firmy také soutěžily ve třech kategoriích – o nejlepší katalog, o nejlepší prezentaci a o nejlepší stánek. Katalogy posuzovali učitelé fiktivních firem ze zúčastněných škol. Další dvě soutěže letos poprvé hodnotili kromě vedoucího Centra fiktivních firem v Praze Ing. Lukáše Hůly i odborníci z praxe, konkrétně z boskovických firem (Petr Boháček – obchodní ředitel firmy LANIK s. r. o., Ing. Daniel Slámka – obchodní náměstek firmy JEDNOTA SD a Ing. Martin Kejík – IT inženýr firmy YCNEGA technologies). Odborná komise se své úlohy zhostili velmi zodpovědně a každé firmě se pečlivě věnovali. Jejich připomínky byly pro firmy velmi podnětné do jejich další práce.

Na závěr veletrhu se všichni opět shromáždili v přednáškové místnosti, kde byly vyhlášeny výsledky soutěží a rozdány ceny a pamětní listy. Pro naši školu bylo velkým úspěchem 2. místo v soutěži o nejlepší stánek. Veletrh velmi kladně hodnotili jak učitelé ze zúčastněných škol, tak zástupce Centra fiktivních firem.

Výsledky soutěží:

Nejlepší katalog:

1. Sabina Tomanová – Pocit domova (ISŠ Hodonín)

2. Jan Navrátil – GardenPro (ISŠ Hodonín)

3. Jiří Plecák – Modern Office (ISŠ Hodonín)

Nejlepší prezentace:

1. Jiří Plecák – Modern Office (ISŠ Hodonín)

2. Jan Navrátil – GardenPro (ISŠ Hodonín)

3. Sabina Tomanová – Pocit domova (ISŠ Hodonín)

Nejlepší stánek:

1. Sabina Tomanová – Pocit domova (ISŠ Hodonín)

2. Parfums, s. r. o. – firma z naší školy

3. FF MASTERsport, s. r. o. (SŠ Brno, Charbulova)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *