Listy regionů
9Bře/150

SPORTOVCEM JMK za rok 2014 mezi handicapovanými je 22letý vicemistr světa cyklistiky z Černé Hory Ivo KOBLASA

Sportovcem roku na jihu Moravy byl vyhlášen za rok 2014 mezi zdravotně handicapovanými  22letý cyklista z Černé Hory Ivo Koblasa. Stalo se tak na slavnostním večeru 5. března 2015 v Rotundě brněnského výstaviště.

Cyklista - medailista mistrovství světa na velodromu i na silnici, vicemistr světa, medailista Světového poháru, žije v Černé Hoře, trénuje především v kopcích Blanenska a je oporou Favoritu Brno i české paralympijské reprezentace. K ceně nejlepšího handicapovaného sportovce kraje mu gratuloval i hejtman JMK Michal Hašek.

Koblasu vede do letošní cyklistické sezóny 2015 nově trio trenérů - zůstali brněnští: legendární veterán Miroslav Černohlávek spolu s mladým Lukášem Petrem, přibyl při akcích, organizovaných svazem z Prahy, na posledních OH úspěšný Viktor Zapletal.

Zajímavost: už ve 22 letech má Koblasa také řádný trenérský průkaz, zatím trenéra III. třídy. Od prvních závodů cyklistického jara v ČR (21. 3. 2015 - PRIMAVERA BIKE) začne pomáhat na kole mladým talentům z Blanenska.

Sportovním cílem Iva Koblasy, který se ke kolu dostal v rámci rehabilitaci po dětské obrně, a který stihl prestižní debut mezi seniory na Paralympiádě v Londýně 2012, jsou v příštím roce paralympijské hry v Rio de Janeiru. Letos obhajuje druhou příčku na světovém žebříčku. Už o víkendu vyráží najíždět stovky kilometrů na tréninkový kemp do nejteplejšího regionu kraje, na Znojemsko. Za měsíc ho čeká start v Nizozemí na mistrovství světa handicapovaných cyklistů na velodromu.

Před měsícem byl Koblasa oceněn i mezi nejúspěšnějšími sportovci za rok 2014 na Blanensku.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky