Listy regionů
9Dub/150

BK Blansko odehrálo další vyrovnané dvojutkání

Stejně jako v minulém dvojzápase proti Uherskému Brodu, i tentokrát slavily blanenské basketbalistky jen poloviční úspěch. Ze dvou zápasů proti Velkému Meziříčí zvládlo Blansko zdolat soupeře jen jednou.

Do prvního zápasu vstoupily blanenské hráčky vlažně a brzy prohrávaly dvojciferným rozdílem. Nezvládnutá první čtvrtina je stála vítězství, protože už se nedokázaly do zápasu dostatečně dostat. Vždy, když se nadechly k náporu, soupeř si náskok pohlídal přesnou střelbou z dálky. Blansko se střelecky trápilo a zaznamenalo tragickou úspěšnost střelby (25%). Střelecky se dařilo jen Slugeňové (14bodů). Přestože Blansko prohrávalo již o 23 bodů, pokusilo se v poslední čtvrtině o zvrat. Holky zlepšily obranu a rázem se začalo dařit i zakončení. Oživení přinesla také Kohútová, která původně byla nominována až na druhý zápas. Za pouhých 7 minut na hřišti se jí podařilo nastřílet 9 bodů. Hráčky Velmezu však podržela jejich nejlepší střelkyně a vyrovnání nedovolila. Blansko tak nakonec jen korigovalo výsledek na konečných 61:53.

Druhý zápas si však již Blansko utéct nenechalo. Díky silnější lavičce a větší rotaci hráček, byly blanenské hráčky ve druhém zápase aktivnější a svoje unavenější soupeřky nakonec udolaly. Dařilo se opět Slugeňové (13b.) a střelecky se probudila také Zouharová (10b.), kterou však limitovala nízká úspěšnost střelby. Kohútová sice nepředvedla takovou střeleckou efektivitu jako v prvním utkání, přesto byla velice platnou, když za 17 odehraných minut dokázala doskočit 17 míčů.

V příštím dvojutkání bude Blansko hostit soupeřky z Lanžhota. Tentokrát se bude snažit vyhrát oba zápasy a mohla by k tomu pomoci i podpora domácího publika. Jste srdečně zváni. Příští utkání 18.4.2015, hala Údolní 10 Blansko v 9:00 a 11:00.

Výsledky:

1.zápas: BK Blansko x BK Velké Meziříčí – 53:61

střelkyně Blanska: Slugeňová 14b; Sedláková 10; Čermáková a Kohútová 9; Formánková Z. 4; Hlavoňová 3; Maňoušková a Buřtová 2

2. zápas: BK Blansko x BK Velké Meziříčí – 58:45

střelkyně Blanska: Slugeňová 13b; Zouharová 10; Formánková Z. 8; Sedláková, Čermáková a Kohútová 6; Buřtová 4; Formánková K. 3; Šmerdová J. 2

Text: Bc. Lukáš Buřt