BK Blansko se dočkalo další výhry

Po delší době se dočkal blanenský basketbalový klub dalšího vítězství v soutěži OP2 žen. Tentokrát Blansko na domácí palubovce přivítal soupeřky z družstva Spartak DDM Uherský Brod, se kterými opět odehrálo 2 zápasy.

Obě utkání měla velice vyrovnaný průběh. Prokázalo se, že Blansku jako nejmladšímu týmu v soutěži, zatím schází dostatek zkušeností, protože jim činilo problémy prosadit se přes zkušené pivotky soupeře. Brodu zase činilo problémy vysoké nasazení blanenských hráček v obraně a konečně se podařilo využít rychlý protiútok.

První utkání se podařilo Blansku zlomit v úvodu závěrečné čtvrtiny, především díky osmibodové šňůře Kateřiny Buřtové, která v té chvíli hrála se 4 osobními chybami v ohrožení vyloučení. Blansko si již náskok udrželo, soupeř trojkou v poslední vteřině zápasu jen korigoval výsledek na konečných 54:49 pro Blansko.

Ve druhém utkání se však Blansku nepodařilo udržet vysoké tempo a dobrý výsledek z prvního zápasu neobhájilo. Ve vyrovnané koncovce soupeř odskočil na mírný náskok, a přestože Blansko útočilo na vyrovnání, zkušenějším hráčkám Brodu se nakonec podařilo dovést zápas do vítězného konce. Střelecky se výrazněji prosadila rozehrávačka Slugeňová s 12 body.

Blansko tak získalo body za jednu výhru ze dvou zápasů a doufá, že v příštím kole se podaří zvítězit v obou zápasech. Další zápasy Blansko odehraje 4. dubna opět na domácí palubovce (hala Údolní 10), proti soupeři z Velkého Meziříčí. Začátky utkání jsou v 9 a v 11 hodin.

1.zápas

BK Blansko x Spartak DDM Uherský Brod – 54:49

střelkyně Blanska: Sedláková 11b; Buřtová 8; Maňoušková 6; Čermáková 5; Slugeňová, Zouharová, Hlavoňová, Formánková Z. a Formánková K. 4; Riznerová a Šmerdová J. 2

2. zápas

BK Blansko x Spartak DDM Uherský Brod – 55:62

střelkyně Blanska: Slugeňová 12b; Sedláková 8; Hlavoňová, Čermáková a Formánková K. 7; Kohútová 4; Zouharová, Riznerová, Buřtová, Šmerdová J. a Formánková Z. 2

Text: Bc. Lukáš Buřt

Foto: Hlavoň

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *