Listy regionů
7Dub/150

Den Země v Boskovicích

Zdravé město Boskovice ve spolupráci s partnery připravilo u příležitosti oslav Dne Země, který připadá na 22. dubna, v rámci celého měsíce dubna řadu akcí pro malé i velké.

Nabídku zahajuje Den otevřených dveří v kompostárně Doubravy 2. dubna, kde budou připraveny různé soutěže pro školáky a občané budou mít příležitost si zakoupit kompost za symbolickou cenu.

Dále bude v pondělí 13. dubna zahájena v prostorách arkád Muzea Boskovicka interaktivní výstava Supermarket SVĚT, která zve nejen studenty ke zkoumání věcí a globálních souvislostí jejich výroby, vlastních otázek i postojů. Na pěti stanovištích s interaktivními předměty a panely je možno doslova zvážit své oblečení, rozebrat mobil v nadživotní velikosti, zaplatit za čokoládu pěstiteli kakaovníku a sledovat, kde se peníze po cestě k němu ztrácejí.

Již v březnu byla vyhlášena Domem dětí a mládeže výtvarná soutěž s libovolnou tématikou na téma Den Země, jejíž uzávěrka je 15. dubna a následně v úterý 21. dubna proběhne v DDM již tradiční regionální vědomostní soutěž tříčlenných družstev škol.

Ve středu 22. dubna dopoledne započnou samotný Den Země studenti Gymnázia, kteří si připravily pro žáky ZŠ zábavně naučný výukový program z oblasti environmentálního vzdělávání a následně proběhne na Masarykově nám. před budovou městského úřadu akce pro ve spolupráci se společností Elektrowin, která představí svůj informační stánek a Střední pedagogickou školou, jejíž studentky přichystaly pro děti z mateřských a základních škol různé soutěže. Všchny tyto akce mají za úkol stimulovat českou domácnost ke třídění elektrozařízení, které každý člověk běžně používá. Všichni bez rozdílu věku pak budou mít příležitost obdržet informace o správném nakládání s vysloužilými elektrospotřebiči a o jejich ekologické recyklaci nebo likvidaci, což je jedna z významných cest k ochraně životního prostředí. Návštěvníci budou mít dále možnost se dozvědět, jak je možné v domácnosti šetřit elektrickou energii, z čeho se skládají jednotlivé spotřebiče, kam se mají odevzdávat k recyklaci, když doslouží a jiné zajímavosti. Na této akci je možné se jednoduše zbavit drobných elektrozařízení. Všichni mohou přinést a odevzdat zde např. nefunkční žehličku, varnou konvici, vrtačku, mixér, fén a jiná drobná elektrozařízení. Tyto potom budou zařazeny do zpětného odběru elektrozařízení a elektrospotřebičů.

Na závěr dne proběhne v 16.00 hod v židovském obecním domě beseda pro veřejnost se zástupci ekologického institutu Veronica.

Tímto Vás na všechny tyto akce srdečně zveme.

Ing. Jaromíra Vítková

politik Zdravého města Boskovice

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky