Dogtrekking za pokladem Voka IV. z Holštejna

Vok IV. žil bouřlivým životem, často byl před soudem žalován z loupeživých nájezdů, neplacení dluhů a přivlastňování si cizích statků. V roce 1415 podepsal a pečetí opatřil svůj protest proti upálení Jana Husa a byl přívrženec husitství, bohužel jen do roku 1419, kdy se přiklonil k Zikmundovi. Spolu s jeho vojskem pak táhl na husitskou Prahu. Při dobývání Vyšehradu byla armáda Voka IV. rozdrcena husity a sám Vok IV. tu nalezl smrt. Je pohřben na hřbitově u kostela sv. Pankráce.

Hrad Holštejn se za jeho života stal základnou rytířského loupení, v hladomorně pod hradem tehdy zemřela spousta lidí. Jeho loupeživé řádění dalo za vznik spoustě pověstí o obrovském pokladu, který je v okolí ukryt.

A právě tento poklad se pokusíme nalézt. Po celé trase jsme pro Vás připravili několik úkolů zejména z oblasti navigace, práce s mapou, práce s buzolou atd.. Každý kdo úspěšně vyřeší alespoň polovinu úkolů, a bude mít dost sil ke konci závodu sejít kousek z trati má šanci objevit zmiňovaný poklad.

Tolik k oficiálnímu úvodu, dovolujeme si Vás pozvat na náš dogtrekking, který vede nádhernou krajinou kolem CHKO Moravský kras. Všechny tři trasy vedou převážně lesy a jsou po rovince, můžete očekávat tak max. jeden větší kopeček. Po cestě lze potkat spoustu hlubokých lesů, krasových útvarů, krásné výhlídky a rozhledny, sem tam čapí hnízdo, sem tam nějakou tu pštrosí farmu a podobné zajímavosti, jako například jeden z nejmenších kruhových objezdů ve střední Evropě aneb máme rádi EU ;-p.

Kompletní informace najdete na http://www.dogtrekking-holstejn.cz/

 HAF!

Příspěvek byl publikován v rubrice Blansko se štítky , , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *