Listy regionů
17Dub/150

Možná hudba Boskovice 2015

Možná = moderní + vážná. Něco, co možná za hudbu považujete, a možná ne. Zvuk, který zkouší hranici možného. Hudba, kterou je v Boskovicích možno slyšet jen zřídka.

Ve dnech 6. a 7. května se bude v Boskovicích konat minifestival soudobé vážné hudby. V rámci festivalu proběhnou dva koncerty v boskovické synagoze a dvě doprovodné aktivity v Galerii Otakara Kubína.

Ve středu 6. května je na programu od 18:00 přednáška Pavla Šnajdra, uměleckého vedoucího Brno Contemporary Orchestra na téma Moderní Hudba v prostorách Galerie Otakara Kubína a od 19:30 proběhne koncert klavíristky Kristýny Znamenáčkové s violoncellistkou Petrou Machkovou Čadovou. Zazní skladby od soudobého skladatele Arvo Pärta, konkrétně díla Fratres, Spiegel im Spiegel, Fur Alina a Variationen zur Gesundung von Arinuschka.

Ve čtvrtek 7. května se od 18:00 v Galerii Otakara Kubína uskuteční promítání dokumentu o volné hudbě Amplified Gesture a od 19:30 proběhne v synagoze koncert brněnského uskupení Dust in the Groove oscilujícího mezi soudobou vážnou a jazzovou hudbou.

„Nápad uspořádat v Boskovicích minifestival, kde by hrála prim soudobá vážná hudba, jsem dostal vloni na podzim. Šel jsem s ním za mým švagrem a spolupořadatelem, Tomášem Znamenáčkem, který projevil pro podobnou myšlenku nadšení, a rozhodli jsme se festival realizovat. V rámci festivalu dáváme prostor jak umělcům místním, tak i hostům z Brna.“ říká o festivalu pořadatel Vojtěch Sedlák, pro něhož je festival zároveň absolventským výstupem ze studia hudebního manažerství na JAMU v Brně.

Jednotné vstupné na celý festival stojí 100 Kč a bude k zakoupení před libovolnou z akcí.

Mozna_Hudba_2015_nahled

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky