Listy regionů
3Dub/150

Pohádkové království šneka Krasíka se probouzí ze zimního spánku

Poslední zbytky sněhu zmizely, vystřídány závějemi sněženek a bledulí, do Moravského krasu zavítalo jaro, a také šnek Krasík se probudil, vystrčil růžky ze své ulity a je opět připraven vyrazit za dalšími dobrodružstvími.

Pro všechny, kteří ho na jeho cestách chtějí doprovázet, jsme připravili řadu novinek.

Webové stránky království krasko.info byly pro lepší orientaci česky hovořících poutníků doplněny o přesměrování z domény krasik.cz. Na stránkách krasko.info najdete nejen informace o chystaném dění v Krasíkově království a fotoreportáže z již proběhlých akcí, ale zejména kalendář, který soustřeďuje kompletní nabídku chystaných akcí v Moravském krasu, vhodných pro cílovou skupinu projektu, tedy rodiny s dětmi.

Všem, kteří se chtějí podělit o své poznatky z putování královstvím, je k dispozici vylepšené Pohádkové diskuzní fórum (přístup ze stránek www.krasik.cz či www.krasko.info). Fórum slouží ke komunikaci mezi Královstvím a poutníky i mezi poutníky navzájem a je pro Krasíkovy dvorní rádce významnou inspirací pro plánování další činnosti.

Nositelé Krasíkova cestovního pasu (vydávají je pohádkové kanceláře) čeká komfortnější putování královstvím, neboť došlo k dalšímu navýšení počtu pohádkových kanceláří. Získání odměny v podobně pexesa, geocoinu či pohádkové knihy tak bude pro všechny poctivé cestovatele, co do svých pasů pilně sbírají razítka, zase o něco snazší.

Pro velký úspěch, jež zaznamenala v loňském roce, také letos v květnu odstartuje geocachingová hra určená pro sportovní rodiny se smyslem pro dobrodružství. Tajenku jsme pro letošní rok trochu ztížili, pro všechny úspěšné „lovce kešek“ však bude nově připraven diplom, vylosovaní výherci se pak mohou v říjnu opět těšit na pěkné ceny.

 

Ti z návštěvníků Krasu, kteří se nespokojí s pouhým získáváním razítek do pasu, ale výprava do neprobádaného terénu, kde jsou umístěny geocachingové schránky, je pro ně příliš složitá, budou moci letos nově otestovat Krasíkovy výlety. Jde o několik speciálně připravených tras, které návštěvníky provedou na méně známá, ale o to zajímavější místa Moravského krasu.

Nejbližší připravované akce Krasíkova království:

11. 4. 2015 od 9.00 do 18.00, mýdlárna Lažánky

Srdečně zveme na akci pořádanou jednou z Krasíkových Pohádkových kanceláří, mýdlárnou a svíčkárnou Mydlidědek v Lažánkách. Během programu na téma „řemesla na dvoře si budou moci návštěvníci vyzkoušet tradiční výrobu svíček a mýdel, točení na kopacím kruhu či zdobení kožených náramků, ale i perníčků a mnohé další.

12. 4. 2015 od 12.00, Černá Hora,

Tradiční zahájení sezóny, které pořádá Blansko (pohádková kancelář IC Blanka), Boskovice a Pivovar Černá Hora. Kromě tradičního pokusu o rekord a nakrojení salámu čeká návštěvníky

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky