Poslední utkání dívek z přípravky BK Blansko v Poháru mini basketbalu Brno

Poslední utkání soutěže POHÁHU Mini basketbalu Brno sehrála děvčata z přípravky Basketbalového klubu Blansko 23.3.2015 na palubovce vedoucího týmu soutěže Štiky Rosice. Po předchozích celkově vydařených zápasech blanenských děvčat věřili trenéři v dramatické utkání. I když konečný výsledek 53 : 20 ve prospěch domácího týmu tomu nenasvědčuje, jednalo se celkově o vyrovnaný a tvrdý zápas.

Rosicští basketbalisté hrají tuto soutěž se smíšeným družstvem a pravidelně nastupují tak, aby v jednotlivých čtvrtinách hráli jak dívky, tak chlapci. Tentokrát však měli trenéři Rosic k dispozici především chlapeckou část družstva a tak naše děvčata v některých čtvrtinách hrála proti chlapcům. Zde se projevila větší dravost a rychlost chlapců, se kterou se ne všechna děvčata dokázala vyrovnat. Problémy to činilo hlavně těm nejmladším, které trenéři pravidelně střídají. Starší dívky se snažily s nasazením chlapců bojovat, bohužel je v tom přibrzdila i drobnější zranění klíčových hráček.

Konečný výsledek však neovlivnily tyto okolnosti. Tím rozhodujícím faktorem, proč děvčata prohrála, případně proč prohrála takovým rozdílem, bylo katastrofální zahazování vyložených šancí ke skórování. Dívky nedávaly koše z rychlých protiútoků, ani z bezprostřední blízkosti po doskočení míče. Naopak Štiky Rosice dělaly čest svému jménu a dařilo se jim zejména v rychlých protiútocích. Pro úplnost dosažené body v utkání: Natálka Dvořáková 6, Tereza Macháčková 6, Tereza Viklická 4, Natálka Baráková 2 a Petra Ondroušková 2.

Přes tuto závěrečnou porážku skončila děvčata BK Blansko na celkově třetím místě. Tím však ještě celková soutěž nekončí. První čtyři mužstva se kvalifikovala do závěrečného turnaje, který se uskuteční dne 18.4.2015 v Blansku v hale na Údolní. Tohoto závěrečného turnaje se kromě našeho družstva zúčastní družstva Kohouti Brno, BK Štiky Rosice a Renocar Podolí. Zápasy začínají ve 13.00 hod. a budeme rádi, když se přijdete podívat na basketbal nejmladších chlapců a děvčat, přivedete svoje ratolesti, které se dosud nerozhodly k nějaké sportovní činnosti a současně povzbudíte naše děvčata.

Dívky ročníků 2005 a mladší zveme do nově tvořeného týmu nejmenších pro sezonu 2015-16. Tréninky ve sportovní hale, vedle kuželny, probíhají v úterý (16,30-18,00) a čtvrtek (15,30-17,00).

Text: Luděk Bezděk

Foto: Hlavoň

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *