Listy regionů
30Dub/150

Ve Svitávce jsme UKLÍZELI ČESKO

Dobrovolníci ze Svitávky se zúčastnili celorepublikové akce Ukliďme Česko.

V sobotu 18. dubna 2015 se nás sešla asi „stovka“ dospělých a dětí u Velké vily odkud jsme se přesunuli k černé skládce na konci Svitávky. Za odměnu jsme dostali rukavice a pytle na odpadky a rozešli se sbírat to, co někteří už doma rozhodně nepotřebovali. Hledat jsme opravdu nemuseli, kamkoli padlo oko, tam jsme měli co sbírat. Květináče, trubky, pneumatiky, lahve, kanystry, oblečení, ledničku, televizi, toaletu, snad všechny plastové obaly, na které si jen vzpomenete, a z bot bychom mohli zásobit celý obchod s obuví.

Děkujeme všem, které neodradilo chladné počasí a přišli, protože jim není jedno, jak vypadá místo a okolí, kde žijeme. Velká poklona patří myslivcům, kteří přišli uklízet v plném počtu, hasičům, kteří vysekali a vyčistili okolí skládky, fotbalistům, kteří oběhli příkopy podél cesty ke skládce, mateřskému centru, díky kterému se míhali kolem ti nejmladší, co se dostali do každého koutku, ochotnicím, které se také ochotně zapojily a hlavně všem, co přišli sami za sebe a udělali Svitávku „prostě hezčí“. Také musíme zmínit kynologický klub, který uklízel týden před námi okolí cvičáku a našli spoustu „odložených“ věcí, co už nikdo nechce a rybáře, kteří vyčistili okolí řeky od věcí, co tam byly tak nějak navíc. Děkujeme firmě firmě SUEZ environnement (SITA CZ) za dodání pytlů.

Když jsme zaplnili kontejner a pytle, ještě tak na další dva kontejnery, přišel čas na občerstvení připravované na ohni. Celkem se ve Svitávce posbíralo 2,5 tuny odpadků. A co říct na konec? DĚKUJEME.

Jana Tomešová

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky