Listy regionů
4Dub/150

Výstava ukázala šikovnost lidí a připomenula blížící se Velikonoce

Přízemní prostory Domu dětí a mládeže v Boskovicích ožily o minulém víkendu netradičním ruchem. V sobotu 28. března 2015 odpoledne zde nezisková organizace Země pokladů a.s. ve spolupráci s DDM uspořádala zcela ojedinělou prodejní umělecko-výtvarnou výstavu.

Své výtvarné a řemeslné umění zde mohl předvést opravdu každý. Na stolcích ve velké herně, jež se proměnila v improvizovanou tržnici, se objevily obrázky, šperky, ošatky, perníčky, dekorační předměty a ostatní zboží zaměřené na Velikonoce. Chodbu ovládlo především vlněné království, kde si mohly přijít na své zejména Ti, jež umějí vládnout jehlicemi a pletením.

Organizátor pan Jiří Beer z nedalekého Novičií u Letovic k tomu poznamenal: „Nezisková organizace Země pokladů přišla s nápadem umělecko-výtvarné výstavy. Je nám to blízké, doma máme malé hospodářství s ovečkami, kozičkami a drobnými domácímí zvířátky, děti k nám rády chodí. Jsem rád za i napoprvé ne příliš hojnou účast. Snad se nám podaří tyto akce pořádat pravidelně.“

V průběhu odpoledne si přišly na své zejména děti a jejich doprovod. V keramické dílně pro ně byla zřízena výtvarná dílnička, kde si mohly zhotovit něco pěkného pomocí různobarevných korálků.

Ředitelka DDM Alena Staňková upřesnila: „Byli jsme osloveni s nabídkou spolupráce, samozřejmě jsme ji rádi přijali. Naše náplň činnosti je podobná, děti u nás též vyrábějí a rády se svými výtvory i pochlubí veřejnosti. Poskytli jsme prostory pro výstavu i dílničku. Pokud se akce osvědčí, budeme v tradici rádi pokračovat. Věřím, že se to lidem bude líbit a přijdou si pohladit duši pohledem na krásné věci.“

Zbývá poděkovat pracovníkům DDM Boskovice, že takové akce vymýšlejí a připravují obyvatelům města hodnotně strávené víkendy. Domníváme se, že celý volný den pasivně strávený ve velkém nákupním centru nebo před televizní obrazovkou nejsou zrovna ideálním využitím volného času.

Luboš Sušil

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky