Listy regionů
16Dub/150

Záchranářské zlato

Místní skupina Vodní záchranné služby ČČK Blansko prokázala i na mezinárodní soutěži, že o sebe ani své děti nemusíte mít na našich vodních plochách obavy. Ve dnech 5.–8.3.2015 se tým ve složení Martin Pernica, Michael Kopřiva, Michal Vondráček, Lukáš Molek, David Ondroušek a Tomáš Gabriel, pod vedením trenéra Zbyňka Novotného, zúčastnil brněnské soutěže Grand Prix Moravie.

Tyto závody jsou velice náročné a po dobu několika dnů zde soutěžící z celé Evropy podávají výkony v různých disciplínách (kromě plaveckých také technických, ve veslicích a dalších). Nejdůležitější z nich, prověřující skutečné schopnosti záchranářů, je disciplína zvaná Simulated Emergency Response Competition (zkratkou SERC). Závodníci do poslední chvíle neví, jaké je zadání této disciplíny a musí na tuto situaci reagovat co nejrychleji a nejefektivněji.

Letošní ročník se organizátoři rozhodli pro nehodu dračí lodě, která se převrhla s osmnácti členy posádky. Blanenští záchranáři si rozdělili úkony, využili dostupné pomůcky, předvedli bezchybnou spolupráci a postup i provedení záchrany ohrožených osob. Z 23 týmů si tedy odvezli první místo v Evropě, což je velký úspěch jak pro naši místní skupinu, tak pro naše město.

Tereza Dostálová

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky