Audit na VOŠ Boskovice potvrdil kvalitu kurzů v oblasti sociálních služeb

Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola Boskovice se zúčastnila dobrovolného auditu v rámci projektu Podpora kvality v celoživotním a kvalifikačním vzdělávání zaměstnanců v sociálních službách. Výsledkem je získání certifikátu, který potvrzuje soulad realizace vzdělávacích kurzů akreditovaných u MPSV s podmínkami udělené akreditace. Celé znění zprávy z auditu je k dispozici na webových stránkách školy.

A o které kurzy z oblasti sociálních služeb se jedná? Jedním z nich kurz Rodinná péče o seniory, který je zaměřen na odbornou podporu osob pečujících v domácím prostředí o nesoběstačného seniora. Při poslední realizaci kurzu převzalo počátkem roku 26 účastníků certifikát s celostátní platností, který stvrzuje úspěšné absolvování a ukončení kurzu.

Příležitost získat kvalifikaci pro práci v zařízeních sociálních služeb je v období od 11. 5. do 2. 7. 2015, kdy je plánována realizace dalšího akreditovaného kurzu Pracovník v sociálních službách. Tento kurz zahrnuje 120 hodin teoretické výuky ve škole a 40 hodin odborné praxe. Po zakončení získávají účastníci odbornou způsobilost pro výkon této profese, potvrzenou osvědčením s celostátní platností. Kurz je vhodný i jako jedna z možností rekvalifikace pro nezaměstnané osoby v evidenci Úřadu práce. Bližní informace jsou k dispozici u garanta kurzu nebo na webových stránkách školy, kde je možné si poslechnout i reportáž České rozhlasu s jednou z úspěšných absolventek kurzu.

závěr společná

Jiří Votoček, garant vzdělávacích programů

Příspěvek byl publikován v rubrice Boskovice a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *