Listy regionů
13Kvě/150

Běžci se chystají pokořit AZ Tower v premiérovém ročníku závodu Shody AŽ nahoru

Měsíc po největším běžeckém závodu na jižní Moravě, Brněnském půlmaratonu, připravili jeho organizátoři novou výzvu pro závodníky. V neděli 17. května od 10 hodin mohou zdolat nejvyšší budovu v Česku, brněnský AZ Tower. Běh do schodů z prvního do třicátého podlaží nabídne všem intenzivní zážitek ze sportovního výkonu i jedinečný výhled na jihomoravskou metropoli. „Závod Schody AŽ nahoru jsme připravili pro naši širokou běžeckou komunitu jako zpestření tréninku nebo novou metu k pokoření. Očekáváme hlavně účast odvážných hobíků,“ řekl ředitel závodu Aleš Čtvrtníček.

Ve startovním poli však nebudou chybět ani elitní běžci, jako Tomáš Maceček, který v březnu absolvoval Mistrovství světa v běhu do schodů v katarském Dauhá. Student Masarykovy univerzity, který na něm obsadil celkové 11. místo, trénuje tuto sportovní disciplínu i v Brně. „Schodiště na AZ Tower je spíše mírné, je opravdu běžecké. Na první pohled to může být lehčí, ale i tady platí, že základem úspěchu je dobré rozvržení sil. Čas v Brně očekávám pod tři minuty, " řekl 24letý běžec.

AZ_Tower

Závodníky mohou přijít povzbudit na start i diváci, pro které bude připraven doprovodný program s prezentací partnerů. Plánovaná je i autogramiáda hokejistů Komety. Na vrchol budovy se však podívají jen závodníci. „Běží se po betonových schodech s cílem ve třicátém poschodí. Odtud se mohou běžci dostat na úplný vrchol budovy a udělat si tam památeční fotku,“ uvedl Čtvrtníček a dodal, že kromě fotografie je pro každého připravena účastnická medaile, občerstvení a pro nejrychlejší tři muže a ženy v celkovém pořadí také finanční prémie. Organizátoři očekávají startovní pole čítající zhruba tři stovky závodníků. Ti budou startovat intervalově, nejlepších třicet mužů a deset žen plus první tři ze všech kategorií se následně utkají ve druhém, finálovém kole. Registrace je stále možná online na webu www.pulmaratonbrno.cz/schody-az-nahoru a zájemci se mohou přihlásit i přímo na místě v den závodu.

AZ Tower je se svými 111 m nejvyšší budovou v České republice, byl otevřen v červnu 2013. Nabízí obchodní i kancelářské jednotky a luxusní apartmány. Závod Schody AŽ nahoru se v jeho útrobách koná vůbec poprvé, další informace o něm jsou dostupné na webu www.BehejBrno.com nebo na Facebooku.

treninkovy_vybeh

Autor redakce

Označeno jako: , Zanechejte komentář
Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky