Dvě porážky na závěr mistrovské sezóny basketbalistek BK Blansko

V posledním dvojutkání 25. 4. 2015 ve Vyškově se nepodařilo blanenským basketbalistkám ani v jednom utkání zvítězit a odvezly si dvě porážky.

Do Vyškova dorazil BK Blansko pouze s 9 hráčkami a ne všechny byly zdravé. Obě utkání měla naprosto stejný průběh. Soupeř bránil hodně tvrdě a Blanenšťačky nenacházely recept k jeho překonání. Scházela odvaha chodit si pro fauly. Vyškovanky vždy bodově odskočily. Příčinou byla špatná střelba ze střední vzdálenosti. Pod koš se hráčky BK Blansko, díky tvrdé zónové obraně, dostávaly jen ojediněle. Jakmile se podařilo zakončit pár rychlých protiútoků nebo vyšla střelba především Buřtové s Čermákovou a snížil se rozdíl ve skore, soupeřky zakončovaly z tříbodové vzdálenosti a opět ve výsledku odskočily. Nepomohla ani změna obrany. Domácím vycházelo téměř vše, Blansku pramálo.

Blanenské hráčky tentokrát nepodaly bojovný výkon, na jaký jsme od nich zvyklí. Soupeřky šly do utkání daleko více útočně naladěny. Díky tomu získávaly většinu odražených míčů v útoku i obraně a postupně rozhodovaly o svém dvojnásobném úspěchu.

V letošní sezoně, ve které téměř všechny hráčky startovaly poprvé proti dospělým, poznaly jaký je rozdíl mezi dorosteneckými kategoriemi a soutěží žen. Sezona ukázala, že se dospěláckého basketbalu nemusejí bát. Hráčky BK Blansko mají předpoklad získat v příštím ročníku více vítězství, která jim letos, díky nezkušenosti, párkrát unikla jen těsně.

Velké poděkování hráček, trenérů a funkcionářů patří všem partnerům a příznivcům, kteří Basketbalový klub Blansko v oblastním přeboru 2014-15 podporovali.

Výsledky:

1. zápas: BK Blansko x BK Vyškov – 43:52

střelkyně Blanska: Formánková Z. 9b; Čermáková 8; Sedláková a Zouharová 6 ;Formánková K. 5; Buřtová,. 3; Piňosová,Ríznerová a Šmerdová 2.

2. zápas: BK Blansko x BK Vyškov – 40:62

střelkyně Blanska: Buřtová 10b; Sedláková 9; Zouharová 6 ; Čermáková 5; Šmerdová J. 4; Formánková K.,Formánková Z. a Ríznerová 2.

Zouhar Pavel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *