Listy regionů
25Kvě/150

Ke zdolání nejvyšší české budovy stačily vítězi 2 minuty a 38 vteřin

Premiérový ročník závodu Schody AŽ nahoru, který se uskutečnil 17. května v budově brněnského AZ Tower, ovládl Tomáš Maceček. Ke zdolání třiceti pater mu stačil čas 2:38,96. Student Masarykovy univerzity byl nejrychlejší jak v kvalifikačním výběhu, tak právě ve finále, ve kterém svůj čas vylepšil o 12 vteřin. „Do finále jsem dal všechno a jsem rád, že to vyšlo na vítězství. Závod měl výbornou atmosféru,“ řekl nejlepší z 233 mužů na startu.

V kategorii žen se o prvenství utkalo 70 závodnic. Nejrychlejší z nich byla v kvalifikaci Veronika Chlupová s časem 3:26,80. Do druhého výběhu však nenastoupila, a tak se na stupínek nejvyšší probojovala Petra Veselá s finálovým časem 3:27,06. Celkem do závodu odstartovalo 303 běžců a běžkyň. Všichni zdolávali 30 poschodí s převýšením 95 metrů a celkovým počtem schodů 631.

„Závodem jsme zase rozšířili naši nabídku zážitkových běhů pro širokou veřejnost. Mezi Brněnským půlmaratonem a nočním během 5/10 mil Brnem to byla pro sportovce zase jiná výzva, ke které se všichni postavili velmi statečně,“ řekl po závodu jeho ředitel Aleš Čtvrtníček, který si sám výběh do 30. patra budovy AZ Tower nenechal ujít. Na startu nechyběli ani hokejisté brněnské Komety, nejlepší čas z přítomných předvedl Tadeáš Král, který zvládl protnout cílovou pásku za 3:18,20.

AZ Tower je se svými 111 m nejvyšší budovou v České republice, byl otevřen v červnu 2013. Nabízí obchodní i kancelářské jednotky a luxusní apartmány. Závod Schody AŽ nahoru se v jeho útrobách konal vůbec poprvé a v započaté tradici hodlají organizátoři v budoucnu pokračovat. Další informace naleznete na webu www.BehejBrno.com nebo na Facebooku.