Listy regionů
11Kvě/150

Pohádkové království šneka Krasíka spustilo geocachingovou hru

Součástí projektu Pohádkového království šneka Krasíka realizovaného Místní akční skupinou Moravský kras je také lokální geocachingová hra. Testovacím provozem prošla hra loňského roku a pro zájem veřejnosti byla letos opět zahájena.

Princip hry je stejný, jako u oblíbeného geocachingu – na území Moravského krasu je skryto deset schránek, jejichž souřadnice a další nápovědy pro nalezení jsou umístěny na stránkách krasik.cz (popřípadě krasko.info). Kromě GPS souřadnic jsou k dispozici veršované nápovědy a fotografie, vzrušení z lovu si tak mohou dopřát i ti, kteří nevlastní přístroj GPS.

Na rozdíl od běžného geocachingu je hra rozšířena o možnost výhry – každá ze schránek obsahuje 1/10 tajenky, přičemž úspěšní hledači, kteří tajenku zkompletují a zašlou na příslušnou e-mailovou adresu, budou v říjnu, po ukončení hry, zařazení do slosování o ceny.

Součástí hry je letos akce Hledá se Krasík – mezi schránkami Krasu putuje obdoba „trackable“ předmětu známého z geocachingu, malá figurka šneka Krasíka, přičemž úkolem hráčů je pomoci Krasíkovi dostat se co nejrychleji do další schránky. Chceme tak motivovat k zapojení do geocachingu zejména rodiny s menšími dětmi, pro které je nalezení Krasíka bezpochyby zážitkem.

Novinkou letošních prázdnin, kterou Místní akční skupina právě připravuje s termínem zahájení 1. 6. 2015, jsou Krasíkovy výlety, sada 7 tipů na výlety a zážitky v Moravském krasu obsahující aktivní prvek, ať už v podobě rukodělné činnosti, sportovního výkonu nebo luštění křížovky.

Nejbližší akce kanceláří Pohádkového království, na které srdečně zveme:

Zahájení turistické sezóny na Větrném mlýně

16. 5. 2015 od 12.00

Zahájení turistické sezony 2015 na Větrném mlýně, oslava 10. výročí Stezky srdcem jižní Moravy, otevření Pohádkové kanceláře království Šneka Krasíka, představení zábavné stezky Putování za rudickými vodami, prezentace a ochutnávky regionálních produktů, vystoupení krasové hudební skupiny KNIR. Programem provází moderátorka Nikola Šindelářová.

Senetářovské gulášové slavnosti

23. 5. 2015 od 14.00

Vaření kotlíkových gulášů, pečení koláčků a bramboráčků ve venkovní pícce, divadelní vystoupení, soutěže pro děti i dospělé, od 17.00 vystoupení skupiny Corral, vystoupení Bronislava Přikryla. Představení senetářovského Muzea tradičního bydlení coby nové Pohádkové kanceláře šneka Krasíka

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky